پیام تسلیت انجمن نقد ادبی برای درگذشت مظاهر مصفا

زبان و ادب فارسی در هجرت یكی از عاشق ترین حامیان خود به سوگ نشست

زبان و ادب فارسی در هجرت یكی از عاشق ترین حامیان خود به سوگ نشست

به گزارش پرسی بلاگ انجمن نقد ادبی ایران در پیامی درگذشت مظاهر مصفا را تسلیت گفت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، در پیامی «انجمن نقد ادبی ایران» درگذشت این استاد دانشگاه، شاعر و مصحح معاصر زار تسلیت گفت، كه در پیام آمده است:
زبان و ادب فارسی در هجرت یكی از عاشق ترین حامیان خود به سوگ نشست و غم انگیزترین قصیده خود را سرود. استاد مظاهر مصفا عاشق زبان فارسی بود. وی در مكتب سعدی درس عشق آموخته بود و چه عاشقانه با خواندن غزل های سعدی، نوآموزان این مدرسه را درس عاشقی می آموخت. سال ها می گذرد و بی شك خواهد گذشت؛ اما نسل ها، یكی بعد از دیگری غزل ِ عاشقی را با لحنِ بشكوه و عاشقانه ی مصفا زمزمه خواهند كرد: «كه هنوز من نبودم كه تو در دلم نشستی».
انجمن علمی نقد ادبی ایران ضایعه غم انگیز درگذشت این استاد مسلم زبان و ادب فارسی را به ساحت جامعه علمی و ادبی ایران تسلیت عرض می كند و همگام با همه ارادتمندان آن عزیز سفر كرده به سوگ می نشیند.
مظاهر مصفا زاده ۱۳۱۱ در تفرش، استاد دانشگاه، شاعر و مصحح برجسته معاصر بود. او سال های متمادی بعنوان استادتمام رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه به خدمت مشغول بود.
مظاهر مصفا یكی از قصیده سرایان شاخص ایران بود. تابحال چند مجموعه شعر از او به چاپ رسیده كه از آن جمله است: «ده فریاد»، «سی سخن»، «پاسداران سخن»، «توفان خشم»، «سپیدنامه»، «سی پاره» و… همینطور تصحیحات او بر دیوان ابوتراب فرقتی كاشانی، «مجمع الفصحا» رضا قلی خان هدایت، مزاری قهستانی، سنایی، سعدی، جوامع الحكایات عوفی. وی در عصرگاه هشتم آبان ماه ۹۸ در سن ۸۷ سالگی دارفانی را وداع گفت.


منبع:

1398/08/09
16:39:11
5.0 / 5
4914
تگهای خبر: هدایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ