مرگ بیشتر از 100 تن از پرسنل شهرداری حین مأموریت از گذشته تابحال

مرگ بیشتر از 100 تن از پرسنل شهرداری حین مأموریت از گذشته تابحال

پرسی بلاگ: شهردار تهران بااشاره به فوت بیشتر از 100 تن از پرسنل شهرداری حین مأموریت، بر لزوم كوشش برای كاهش سختی شرایط اقتصادی در زندگی كارگران تاكید كرد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، پیروز حناچی امروز جهت شركت در آیین بزرگداشت روز جهانی كارگر ضمن تبریك روز جهانی كارگر، اظهار داشت: ما به همین مناسبت در نخستین روز ماه می كه منطبق با یازدهم اردیبهشت است، زمینه بزرگداشت كارگران بزرگوار و عزیز را فراهم می كنیم؛ این كارگرانند كه چرخ های اقتصاد كشور را می چرخانند.

حناچی با اشاره به این آیه قرآن كه لیس للانسان الا ما سعی، اظهار داشت: همین طور در فرهنگ و ادبیاتمان نیز، چه در قدیم چه در دوره معاصر، اشعاری را داریم كه به ارزش كار اشاره می كنند؛ یكی از شاعران بزرگ كه در این باره اشعار مهمی دارد، ملك الشعرای بهار است كه گفته «برو كار می كن مگو چیست كار، كه سرمایه جاودانیست كار» و در ادامه داستان پدری را حكایت می كند كه در بستر احتضار به فرزندانش می گوید گنجی را در زمین گذاشتم كه باید بكاوید تا آنرا بیابید، سپس فرزندان كل زمین را شخم می زنند و از قضا به خاطر این شخم زدن، زمین را هم آماده كشت می كنند و از هر دانه هفتاد دانه سربرمی آورد.

شهردار تهران افزود: این نكته و نگاه در جای جای فرهنگ ما دیده می شود. ما هم اگر می خواهیم این كشور به جایی برسد، باید به جای فرهنگ درآمدهای یك شبه، فرهنگ كار و تلاش را جایگزین كنیم؛ برای خروج از بحرانهای موجود راهی جز این نیست. نباید فراموش نماییم كه كار یك ارزش و عار ضدارزش تلقی می شود.

او با اشاره به این كه خانواده شهرداری تهران یكی از عظیم ترین بدنه های كارگری را دارد، اظهار داشت: ما در حوزه های مختلف شهری با بدنه عظیمی از كارگران در ارتباطیم و تمام تلاشمان هم بر این است كه بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی حاضر، برای كارگرانمان، حتی آن هایی كه قرارداد مستقیم با شهرداری ندارند، وضعیت معیشتی خوبی فراهم نماییم. به خصوص مبحث كارگران قراردادی بسیار مهم است؛ تلاش داریم از راه پیمانكاران برای این عزیزان شرایط بهتری رقم بزنیم.

شهردار تهران اظهار داشت: در تلاشیم تا برای همه مردم و به خصوص كارگران از سختی شرایط سخت اقتصادی بكاهیم، به همین خاطر از راه توسعه میادین میوه وتره بار هم تلاش می نماییم خدماتی را عرضه دهیم؛ در این زمینه همكاری هایی با دولت داریم تا خدمات و اقلام ارائه شده در میادین گسترش پیدا كنند؛ این مورد از سیاست های اصلی ما است.

او اظهار داشت: تابه حال طی حیات شهرداری تهران، بیشتر از یك صد تن از همكارانمان را حین ماموریت از دست داده ایم كه یاد و خاطرشان را پاس می داریم و زحماتشان را قدر می نهیم.
حناچی در انتها از شركت شهر سالم هم به خاطر اجرای مرحله دوم طرح پایش سلامت و پیگیری بهداشت و درمان كارگران شهرداری تهران تشكر كرد.
مسئولین ما باید در كنار سفره كارگر باشند
برپایه گزارش شهرنوشت، محسن هاشمی رئیس و عضو شورای شهر تهران ضمن تبریك روز جهانی كارگر، اظهار داشت: اگر بخواهیم درمورد شرایط اقتصادی كشورمان صحبت نماییم، كه مقداری هم به شرایط جنگ اقتصادی شباهت دارد، باید بگویم متاسفانه هم اكنون قشر صدمه پذیر آسیب بسیاری می بیند. نكته دیگر این است كه در زمان جنگ تحمیلی مسئولین بیشتر در كنار كارگران بودند؛ اما حالا فاصله میان این دو قشر بیشتر شده است. امیدوارم مسئولین نسبت به این مورد حساس تر شوند.

رئیس شورای شهر به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره نمود و اضافه كرد: همان گونه كه رهبری هم فرمودند، لازمه رفاه بیشتر قشر كارگر رونق تولید است. باید تلاش مان بر این باشد كه سرمایه ها و نقدینگی افسارگسیخته به سمت سرمایه گذاری برای تولید هدایت شود، و نباید بگذاریم فعالیت كاذب شكل بگیرد چون كه سبب آسیب به قشر كارگر می شود.
او قانون كار را قانون پیشرفته ای دانست و اظهار داشت: اگر همه موارد آن اجرا شود می تواند قشر كارگر را تا حدی به حقوقش برساند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امروز كه از منطقه ۱۷ بازدید داشتم، برخی می گفتند هنوز افزایش حقوق رسمی آنها اعمال نشده و علی الحساب حقوق سال قبل شان را دریافت می كنند. باید با تمام وجود تلاش نماییم كه این مورد تصویبی هر چه زودتر به سرانجام برسد.

او اظهار داشت: میدانید پیامبر اكرم (ص) به دست كارگر بوسه می زند؛ این نشان از جایگاه والای كارگر در فرهنگ ما دارد، اما تنها گفتن این حرف و ادعا از سوی مسئولین ما جایز نیست؛ مسئولین ما باید در كنار سفره كارگر باشند تا بتوانند فعالیت های واقعی كارگران را حس كنند. در مدیریت شهری باید حواسمان به كارگران باشد.

رئیس شورای شهر تهران در انتها تصریح كرد: در شورای شهر تهران تلاشمان بر این است كه در مورد سطح زندگی كارگران شهرداری پایتخت حساس باشیم و به سمتی برویم كه مدیران اجرایی با دقت بیشتر به فكر قشر كارگر باشند. از شما هم می خواهم اگر نظرات یا پیشنهاداتی در این مورد دارید، به كمیسیون های مختلف شورا عرضه دهید تا بتوانیم در جهت پیشبرد اهداف رفاهی كارگران عزیز، اقدامات ویژه ای انجام دهیم.
منبع:

1398/02/11
20:06:53
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ