برگزاری جشنواره کارتون گردشگری

برگزاری جشنواره کارتون گردشگری

به گزارش پرسی بلاگ، جشنواره «کارتون گردشگری، موزه، معلولیت و سالمند» با هدف تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت و برای رفع موانع سفر و کوشش برای تأمین زیرساخت های مورد نیاز این قشر از جامعه برگزار می گردد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، میز گردشگری دسترس پذیر ویژه افراد دارای معلولیت و سالمند با مشارکت انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خانه کاریکاتور ایران و کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، به منظور ترغیب به مناسب سازی فضاها و تأسیسات گردشگری و افزایش خودباوری و اعتماد به نفس در این اقشار جامعه از راه گذران اوقات فراغت و سفر، سومین جشنواره پاراتور را به مناسبت «روز جهانی معلولان»، دوازدهم آذرماه با نگاهی ویژه به «گردشگری، موزه، معلولان و سالمندان»، در رشته کارتون برگزار می نماید.
این رویداد در جهت کمک به تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت، نوآوری در تجهیزات و امکانات مناسب سازی، تسهیل روند گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان، تقویت خودباوری در معلولان، پذیرش افراد دارای معلولیت و سالمندان درخانواده و اجتماع، آموزش و شناخت معلولیت و نحوه برخورد با افراد دارای معلولیت و سالمندان در فرایند سفر و گردشگری صورت می گیرد.موضوعات در نظر گرفته شده برای مشارکت در جشنواره کارتون گردشگری شامل مواردی همچون دسترسی و تردد آسان، مناسب سازی و رفع موانع برای تردد و بازدید گردشگران سالمند و دارای معلولیت، ایجاد رمپ استاندارد برای افراد دارای معلولیت و سالمندان، سرویس بهداشتی مناسب سازی شده، پارکینگ و فضای توقف خودرو، مسیر ویژه نابینایان، درج اطلاعات آثار موزه به خط بریل برای افراد نابینا، وجود مترجم مسلط به زبان اشاره ایرانی ناشنوایان، وجود سیستم نوشتاری برای مخاطبان ناشنوا، وجود سیستم صوتی گویا برای مخاطبان نابینا، وجود ماکت های کوچک از آثار موزه برای لمس کردن توسط نابینایان و هم وجود دستگیره ها در راهروها و سالن ها برای افراد سالمند در کنار سایر موضوعات در رابطه با سهولت روند گردشگری جامعه هدف در نظر گرفته شده است.
شرکت برای تمام هنرمندان علاقه مند آزاد است. مهلت ارسال آثار هم دهم دیماه ۱۴۰۱ تعیین شده است. همینطور جوایز نقدی برای نفر اول تا سوم از یک تا پنج میلیون تومان درنظر گرفته شده است.
علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به فراخوان این جشنواره که در درگاه اینترنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است، رجوع کنند.
منبع:

1401/08/22
23:28:23
5.0 / 5
247
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشنواره , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ