دستبرد مخفیانه شاگرد مغازه های شمال تهران به حساب مشتریان

دستبرد مخفیانه شاگرد مغازه های شمال تهران به حساب مشتریان

به گزارش پرسی بلاگ رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری شاگرد مغازه ای كه به شیوه اسكیمر مبادرت به برداشت غیرمجاز میلیونی از حساب ده ها نفر از شهروندان كرده بود، اطلاع داد.


سرهنگ تورج كاظمی در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: مدتی قبل یكی از شهروندان با رجوع به پلیس فتا اعلام نمود كه بدون اطلاعش حدود چهل میلیون تومان از حسابش برداشت شده است كه بلافاصله رسیدگی به این مورد در دستوركار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه درحین رسیدگی به این پرونده چندین مورد شكایت مشابه دیگر هم به پلیس فتا ارجاع شد، اضافه كرد: تیمی ویژه رسیدگی به این مورد را در دستوركار خود قرار داد و مأموران در تحقیقات خود متوجه شدند كه تمامی برداشت ها طی یك هفته انجام شده است.
كاظمی با اشاره به اینكه در تحقیقات تكمیلی اطلاعات مربوط به برداشت كننده از حساب به دست آمد، اظهاركرد: مأموران با دریافت مجوز از مقام قضائی برای دستگیری این فرد وارد عمل شده و در عملیاتی متهم را دستگیر و به مقر پلیس منتقل كردند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: در بازجویی از متهم مشخص شد كه وی تحت عنوان شاگرد مغازه و صندوقدار در چند مغازه در محدوده های سعادت آباد، پاسداران و … مشغول به كار شده و طی این مدت به شیوه اسكیمر مبادرت به كپی كردن اطلاعات و مشخصات كارت های بانكی مشتریان این مغازه ها كرده و هنگام خرید هم رمز كارت مشتریان را از آنان پرسیده و یادداشت كرده است.
وی با اشاره به اینكه بعد از حدود سه ماه، این فرد با اطلاعات و رمز كارت های بانكی مبادرت به برداشت غیرمجاز از كارت ها كرده است، اظهار داشت: تا كنون بیشتر از ۳۵ مالباخته از جانب پلیس فتا شناسایی شده اند كه تحقیقات برای یافتن دیگر شكات هم ادامه دارد.
كاظمی درباره مبلغ برداشت شده از كارت های بانكی هم اظهاركرد: این فرد از هریك از كارت ها بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان برداشت كرده است.
به قول رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، متهم كه فاقد سابقه كیفری است، بعد از تشكیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
وی با اشاره به شیوه اسكیمر تصریح كرد: شهروندان توجه داشته باشند كه هنگام خرید با كارت بانكی حتماً شخصاً رمز بانكی خویش را وارد كنند و از بیان آن اجتناب كنند، ضمن اینكه رمز كارت بانكی خویش را در فواصل زمانی كوتاه مدت تغییر دهند.1397/12/29
14:13:11
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ