ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

پرسی بلاگ: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود موج بارشی جدید از شمال غرب کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان رگبار باران و برای استانهای خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و گلستان بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: شنبه (۲۰ فروردین) موج بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می شود و در مناطق شمال غرب، غرب، نواحی غربی و مرکزی خزر و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش رخ خواهد داد و یکشنبه (۲۱ فروردین) در نوار شمالی کشوردربرخی ساعات رگبار و رعد و برق پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دوشنبه و سه شنبه (۲۲ و ۲۳ فروردین)جوی آرام در کشور خواهیم داشت. توده گردوخاکی که از عراق وارد کشور شده امروز غرب و مرکز کشور را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: طی سه روز آینده در غالب نقاط کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد و در استانهای واقع در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور پدیده گرد و خاک پیشبینی می شود.

به گفته ضیاییان شنبه و یکشنبه شرق دریای عمان مواجه می باشد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۰ فروردین ) نیمه ابری و از پس از ظهر ابری و با احتمال بارش باران و وزش باد شدید و با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۵ و روز یکشنبه (۲۱ فروردین ) نیمه ابری تا ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ فروردین ) اهواز با دمای ۳۵ و ۳۶ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۲ و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/01/19
12:17:39
5.0 / 5
174
تگهای خبر: هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ