ورود واكسن اسپوتنیك وی تولید داخل به چرخه واكسیناسیون تا دو ماه آینده

ورود واكسن اسپوتنیك وی تولید داخل به چرخه واكسیناسیون تا دو ماه آینده

به گزارش پرسی بلاگ سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به جزئیات تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشورگفت: انتظار می رود ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده اولین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی ضد کرونا شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور ضمن اشاره به اینکه تابحال واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال انجام شده است، اظهار داشت: امیدواریم تا هفته آتی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال را انجام دهیم. پس از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می شویم که گروه ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.

وی ضمن اشاره به اینکه چهار شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشور می باشند، خاطرنشان کرد: سه شرکت را به طرف روسی معرفی کرده ایم و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است. در مورد دو شرکت ارزیابی مثبتی از زیر ساخت های فنی آنها وجود داشته و یک شرکت وارد مدار ساخته شده است که ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده اولین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی ضد کرونا خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با اشاره به اینکه تا این لحظه بیشتر از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن دریافت کرده اند، تصریح کرد: شاید یک تا دو مورد از آنها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکت ها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند البته تا این لحظه وارداتی از جانب شرکتهای بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.

وی در انتها اظهار داشت: تا امروز بیشتر از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده که افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دوز آن در سرتاسر کشور تزریق شده است.

منبع:

1400/02/15
10:05:35
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ