انفجار مرگبار خانه ای در تهرانپارس

انفجار مرگبار خانه ای در تهرانپارس

به گزارش پرسی بلاگ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار مرگبار یک ساختمان مسکونی در تهرانپارس اطلاع داد.


سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا دراین باره اظهار داشت: در ساعت ۱۰: ۲۹ بامداد امروز حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام کرد.
وی با اشاره به اینکه نخستین گروه از آتش نشانان دو دقیقه پس از اعلام حادثه به محل رسیدند، اظهار داشت: با حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان مسکونی که دارای سه طبقه روی سطح و یک طبقه در زیرمین بود، رخ داده و کانون آن هم انفجاری بوده که در واحد حدودا ۵۰ متری واقع در زیرزمین رخ داده و باعث حریق جزئی و شکستگی شیشه درها وپنجره های ساختمان مذکور و ساختمان های اطراف آن شده است.
ملکی با اشاره به اینکه آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدامات خود برای اطفای حریق و نجات را در دستورکار خود قرار دادند، اظهار داشت: یک گروه از آتش نشانان مبادرت به اطفای حریق و ایمن سازی محل کرده و دقایقی بعد موفق به اطفای کامل آتش شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه به قول شاهدان حادثه هنگام وقوع حادثه یکی از ساکنان که آقایی حدودا ۳۷ ساله بود، متوجه بوی گاز شده و جهت بررسی آن به زیرزمین رفته بود، اظهار داشت: متاسفانه در هنگامی که این فرد در حال بررسی مبحث بوده انفجار رخ داده و شدت آن به حدی بوده که این فرد به تایید عوامل اورژانس در دم جان خویش را از دست داد. جسد این فرد پیش از رسیدن عوامل آتش نشانی از جانب شهروندان به بیرون از ساختمان منتقل شده بود.
ملکی افزود: همینطور مردی حدودا ۳۴ ساله هم که داخل این واحد مسکونی حضور داشت گرفتار سوختگی و صدمه دیدگی شدید شد و علاوه بر او پیرمردی ۷۰ ساله هم که در طبقه فوقانی گرفتار مصدومیت سطحی ناشی از برخورد شیشه شده بود که هر دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.
وی درباره علت این حادثه هم اظهار داشت: بررسی اولیه کارشناسان از آن حکایت می کند که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده است، اما تحقیقات و بررسی های تکمیلی بعد از اتمام عملیات در ساعت ۱۱: ۲۱ شروع شده و همچنان ادامه دارد.
منبع:

1400/01/27
16:52:54
5.0 / 5
1057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ