آخرین جزئیات فرایند ثبت نام داوطلبان در انتخابات شوراها

آخرین جزئیات فرایند ثبت نام داوطلبان در انتخابات شوراها

پرسی بلاگ: رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور آخرین روند ثبت نام داوطلبان را تشریح نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، امیر شجاعان در این زمینه اظهار داشت: ثبت نام به چهار صورت بوسیله اپلیکیشن موبایلی، کامپیوتر شخصی، دفاتر پیشخوان و حضوری انجام می شود. یکی از روش های احراز هویت، استفاده از کارت بانکی است که باید به نام خود فردی باشد که دارد ثبت نام می کند و وارد سیستم شده و عملیات ثبت نامشان را شروع کنند.
وی ادامه داد: پس از آن ۱۳ صفحه وجود دارد که پرسش نامه داوطلبی است که داوطلبان باید این پرسش نامه را تکمیل کنند. بعد می تواند کلید ارسال را زده و اطلاعات را برای ما ارسال نماید. وقتی این اطلاعات به دستمان رسید، یکسری کنترل های سیستمی انجام می دهیم. به این صورت که داده های وارد شده از طرف فرد را کنترل می نماییم. اگر این اطلاعات درست نباشد، طی پیامکی به فرد اعلام می نماییم که برخی اطلاعاتتان گرفتار مشکل است و باید تصحیح شود که فرد باردیگر وارد اپلیکیشن شده و موارد را اصلاح می کند.
عضو ستاد انتخابات کشور افزود: در عین حال یکسری مدارک دیگر را از پایگاه های برخط کنترل و استعلام می نماییم. پس از صحت سنجی اطلاعات باردیگر پیامک ارسال می نماییم تا فرد تصحیح کند. سفارش اکیدمان این است که در هنگام تکمیل پرسش نامه دقت کنند که اطلاعات درست به صورت دقیق وارد شود. پس از طی تمام این موارد، در صورت درست بودن اطلاعات فرد، حداکثر ظرف ۱۵ دقیقه پاسخ را ارائه می دهیم، ثبت اولیه انجام می شود و پس از آن، اطلاعات فرد در اختیار نمایندگان ما در فرمانداری ها قرار می گیرد و نمایندگان ما یکبار ابن اطلاعات را کنترل می کنند. مثلا اینکه تصویر فرد، مدارک و... درست و واضح باشد و اگر مشکلی نداشته باشد، تایید می کنند و یک پیامک برای داوطلب ارسال می شود که ثبت نام شما به پایان رسید. اگر فردی درست این مسیر را برود کمتر از نیم ساعت یا یک ساعت پاسخ می دهیم و ثبت نام نهایی شده و نیازی به مراجعه حضوری به فرمانداری ندارد.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور اشاره کرد: در سه روش اول یعنی استفاده از نرم افزار موبایلی، کامپیوتر شخصی و مراجعه به پیشخوان، نیازی به مراجعه به فرمانداری نیست. بدیهی است که پس از اتمام ثبت نام ما فرد را بعنوان داوطلب می شناسیم و مراحل بعدی که پروسه استعلام صلاحیت ها است، طی می شود.
وی افزود: در ثبت نام به دفاتر پیشخوان که فرد به صورت حضوری برای ثبت نام مراجعه می کند، طبیعتا باید اصل مدارک را به همراه داشته باشد. عوامل دفاتر پیشخوان با دریافت هزینه ای حدود ۳۰ هزار تومانی، عملیات ثبت نام را انجام می دهند. از آن جایی که خود فرد را مشاهده می کند، نیازی به کنترل شماره موبایل یا کارت بانکی نیست. برای اینکه خود فرد در دفتر پیشخوان وجود دارد.
شجاعان اظهار داشت: روش چهارم ثبت نام که مراجعه به فرمانداری هاست. ما ترجیح می دهیم باتوجه به شرایط خاص کرونا، مردم به محل فرمانداری مراجعه نکنند تا به سلامت شان لطمه نخورد. اما اگر فردی نتوانست از این سه روش استفاده نماید و به فرمانداری مراجعه کرد، باید در آنجا اگر صفی بود بماند تا بتواند مراحل ثبت نامش تمام شود.
وی همین طور اظهار داشت: در اطلاعیه اولیه اعلام شده بود که باید برای نهایی کردن ثبت نام به محل فرمانداری رفته و امضای فیزیکی انجام دهند، اما باتوجه به احراز هویت های دوگانه ای که انجام می شود و توافقاتی که با بخش نظارت مجلس شورای اسلامی انجام دادیم، حالا دیگر به هیچ عنوان نیاز به مراجعه به فرمانداری نیست.
شجاعان اظهار داشت: پس از تشکیل پرونده الکترونیکی فرد، آنرا برای مراجعی که باید پاسخ استعلام فرد را دهند، ارسال می نماییم و آنرا در محدوده زمانی ۱۰ روزه بررسی می کنند و در نهایت نتیجه تایید صلاحیت ارائه می شود. در عین حال حدود یک هفته هم زمان برای اعتراض افرادی که رد صلاحیت شدند، وجود دارد. از همه داوطلبان میخواهم که به اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور دقت کنند که در آنجا زمانبندی همه مراحل را اعلام کردیم. در عین حال برای عملیات ثبت نام هم در سایت وزارت کشور دستورالعمل گذاشتیم و هم فیلم آموزشی که می توانند به سایت مراجعه نموده و آنرا دریافت نمایند.
وی اظهار داشت: نکته مهم دیگر این است که هر نوع پیامکی از وزارت کشور فقط با عنوان "وی کشور" ارسال می شود و پیامک های دیگر معتبر نیستند. ما به هیچ عنوان تصویر کارت بانکی فرد یا اطلاعاتی از این دست را نخواهیم خواست.
وی همین طور اظهار نمود: در پروسه ثبت نام اصلا نباید از فیلتر شکن استفاده کنند. اگر استفاده کنند گرفتار مشکل می شوند. تعداد کمی از بانک ها در وضعیت فعلی نمی توانند پروسه احراز هویت را انجام دهند که اسامی آنها را در سایتمان قرار دادیم. بقیه بانک ها این کار را انجام می دهند.
منبع:

1399/12/21
00:34:15
0.0 / 5
978
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ