با اعلام دبیرخانه رویداد؛

مهلت شركت در جشنواره كتاب خوان و رسانه تمدید گردید

مهلت شركت در جشنواره كتاب خوان و رسانه تمدید گردید

به گزارش پرسی بلاگ با بیان دبیرخانه جشنواره کتاب خوان و رسانه، مهلت شرکت این رویداد تا اول اسفند تمدید گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی توکلیان دبیر اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه از افزایش بازه زمانی آثار ساخته شده (ابتدای سال ۱۳۹۸ تا اول اسفند ۱۳۹۹) و تمدید مهلت شرکت در این جشنواره تا اول اسفندماه اطلاع داد و اظهار داشت: دبیرخانه این رویداد فرهنگی به علت درخواست خبرنگاران، روزنامه نگاران و اهالی رسانه، مهلت زمانی ارسال اثر به این دوره از جشنواره برای علاقه مندانی که تا کنون امکان ارسال آثار خویش را نداشتند تا اول اسفندماه تمدید کرد.
وی اضافه کرد: بر این اساس مهلت ارسال آثار به جشنواره که پیش از این تا ۲۲ بهمن بود، تمدید گردید و آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه از راه سامانه ثبت نام جشنواره به آدرس festivalpl.ir تا اول اسفندماه ۱۳۹۹ خواهد بود.
دبیر اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه، همینطور درباره افزایش بازه زمانی آثار ساخته شده جهت شرکت در این جشنواره اظهار داشت: با عنایت به درخواست اهالی رسانه در مورد امکان ارسال آثار تولیدی قبل از زمان اعلام شده در فراخوان، تصمیم بر آن شد که آثار ساخته شده از آغاز فروردین ۹۸ تا اول اسفند ۹۹ در این جشنواره مورد پذیرش و داوری قرار گیرد. بر این اساس با عنایت به باز گشایی کتابخانه ها به خصوص کتابخانه های مرکزی در بهمن ماه و خدمات ۴۰ گانه عرضه شده در این کتابخانه ها، همینطور با عنایت به شرایط کرونایی که افتتاح ها را به تاخیر انداخته است، اصحاب رسانه تا ابتدای اسفند ماه فرصت دارند ضمن تولید اثر در این جشنواره شرکت نمایند. محتواهای مورد داوری می بایست در محورهای فراخوان باشد و کاربران برای اطلاع از پذیرش یا عدم پذیرش آثار ارسالی خود، می توانند به پروفایل خود در سامانه ثبت نام جشنواره رجوع کنند.
توکلیان اظهار داشت: تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی مانند: محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه» و «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» در فرآیند داوری قرار گرفته و موضوعات غیر مرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد. این جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و... )، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت و گو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می گردد و دارای ۲ بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضاهای فرهنگی ایران اسلامی» و همینطور «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی نهاد در کتابخانه های عمومی» با ۱۱ مبحث محوری است.
وی درباره بخش ویژه این جشنواره هم اظهار داشت: آثار تولیدی رسانه های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش های ویژه رسانه های ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان ها و کتابخانه های عمومی هم در بخش ویژه این جشنواره قرار دارد.
دبیر جشنواره کتاب خوان و رسانه در پایان، درباره جوایز برگزیدگان این جشنواره هم اظهار داشت: جوایز درنظر گرفته شده برای اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. ضمن اینکه ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش های جنبی و ۳ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی هم به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.

1399/11/08
15:02:31
0.0 / 5
1293
تگهای خبر: آثار , آموزش , اجتماعی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ