با برگزاری مراسم اختتامیه؛

جشنواره ادبی آفتابگردان برگزیدگان خودرا معرفی نمود

جشنواره ادبی آفتابگردان برگزیدگان خودرا معرفی نمود

آئین اختتامیه اولین دوره جشنواره ادبی آفتابگردان با موضوع سالمندی برگزار و برگزیدگان این رویداد معرفی گشتند.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، آئین اختتامیه اولین دوره جشنواره ادبی آفتابگردان عصر روز گذشته یکشنبه ۱۳ مهر در مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران سالن آشوری اجرا شد.
در این برنامه مدیر بنیاد فرهنگ سالمندی در آئین اختتامیه جشواره ادبی آفتابگردان با اعلان اینکه دوران سالمندی می تواند دوران طلایی زندگی انسان باشد گفت: یکی از بهترین راه ها برای حل مشکلات سالمندان، استفاده و بهره گیری از تجربیات سالمندان موفق، متخصص و مطرح در حوزه های مختلف می تواند باشد.
صبغی با اشاره به آمار جمعیت کشور اظهار داشت: طبق بررسی، روند رشد جمعیت سالمندی در کشورهای پیشرفته در حدود ۱۰۰ سال اتفاق افتاده، اما در کشور ما این مساله در ۳۰ سال آتی طی می شود که این مساله زنگ خطری است برای کشور که در صورت عدم برنامه ریزی مناسب، این مسئله تبدیل به معضل خواهد شد.
وی با تاکید بر توجه و تکریم از سالمندان موفق در هفته سالمندان اظهار داشت: این دوران برخلاف آنچه که بنظر می رسد می تواند دوران طلایی زندگی انسان باشد. ما در این دیدارها این مساله را دیدیم و در عین حال به این نتیجه رسیدیم که یکی از راه ها برای حل مشکلات سالمندان، استفاده و بهره گیری از تجربیات سالمندان موفق، متخصص و مطرح در حوزه های مختلف می تواند باشد.
مدیر بنیاد فرهنگ سالمندی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت دستگاه های مشارکت کننده در این جشنواره اظهار داشت: نتایج به دست آمده از برگزاری این جشنواره، ما را بر این می دارد که با انگیزه و قوت بیشتر در این راه قدم برداریم که بی گمان حمایت گسترده تر بخش دولتی و عمومی از این حرکت، می تواند کمک شایانی باشد در اینکه به اهداف پیش بینی شده در این عرصه دست پیدا نماییم.
در ادامه این جلسه اسامی منتخبین این دوره از جشنواره به شرح ذیل اعلام شد:
برگزیدگان بخش داستان کوتاه
رتبه نخست: یحیی محسن پور با اثر سه لته گوشت
رتبه دوم: محمدحسن مردانی با اثر ما پیرمردهای زپرتی
رتبه سوم: ایمان مسگرزاده با اثر شوش از میان غبار
بخش داستانک
رتبه نخست: سکینه باقری هارونی با اثر هواپیمای اختصاصی
رتبه دوم: حمیده مشگی با اثر اشک
رتبه سوم: مجتبی موسوی با اثر آلزایمر
بخش کاریکلماتور
محمود سلطانی رتبه اول و سوم بهروز الجزایری دوم شدند.
و در بخش خاطره اثر«هیچ شکایتی ندارم» نوشته حمیده مشکی بعنوان تنها اثر منتخب برگزیده شدند. لازم به ذکر است که نخستین جشنواره ادبی آفتابگردان، در دو بخش آثار با موضوع سالمندی و خاطره نویسی سالمندان (خود نوشت) با هدف اصلاح نگرش به سالمند و سالمندی و ترویج فرهنگ بهره برداری از توانایی های سالمندان، اسفند ۱۳۹۸ فراخوان خودرا اعلام نموده و بعد از ۶ ماه پایان یافت.

1399/07/14
13:36:30
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: آثار , جشنواره , كتاب , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ