با تصمیم معاونت فرهنگی وزارت ارشاد؛

تخفیف ویژه خدمات پست كتاب تمدید گردید

تخفیف ویژه خدمات پست كتاب تمدید گردید

به گزارش پرسی بلاگ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیشنهاد موسسه خانه كتاب برای تمدید تخفیف ویژه خدمات پستی سامانه پست كتاب تا آخر شهریورماه سالجاری موافقت نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، فرصت استفاده از تخفیف ویژه، خدمات سامانه پست کتاب در طرح «عبور از کرونا با کتاب» با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا آخر شهریور۱۳۹۹ تمدید گردید. بدین سان بر مبنای پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هزینه های خدمات پستی سامانه پست کتاب با ادغام موسسات از راه موسسه فراگیر پرداخت خواهد شد.
در طرح تخفیف سامانه پست کتاب با عنوان «عبور از کرونا با کتاب» از ۲۵ اسفندماه سال قبل تابحال ۲۷۰هزار بسته کتاب ارسال شده است. در این طرح که با هدف عدالت دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به پشتیبانی از سامانه «پست کتاب»، برای ارسال هر بسته پستی کتاب به هر نقطه کشور در سرویس «سفارشی» تا دو کیلوگرم صرفا مبلغ ۳۰ هزار ریال دریافت می شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب به شرکت پست پرداخت می شود.
از زمان تاسیس سامانه پست کتاب تا ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۸، ۵۱۹ فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند، اما با اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» این تعداد با افزایش ۴۱درصدی به ۸۷۵ عضو رسیده است که از این تعداد، ۵۶۹ناشر، ۱۷۹کتابفروش و ۱۲۷ فروشگاه اینترنتی را شامل می شود.
در طرح «عبور از کرونا با کتاب» ۸۲ هزار و ۶۵۰بسته ارسالی (۹۲ درصد) متعلق به شهرها و ۷ هزار و ۳۵۰ بسته ارسالی (۸ درصد) به روستاها اختصاص داشته است. همینطور بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده اند.
ناشران، کتابفروشان، توزیع کنندگان، فروشگاه های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، با پروانه کسب و کار معتبر می توانند جهت استفاده از این تخفیف، از راه سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام کنند؛ بعد از ثبت نام حداکثر طی ۲۴ ساعت پنل پستی سامانه پست کتاب در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.


منبع:

1399/04/02
23:32:11
5.0 / 5
2524
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ