كارشناس حفاظت آثار تاریخی میراث فرهنگی سمنان:

نمایشگاه زن به ظن تاریخ در موزه گرمابه پهنه سمنان برپا شد

نمایشگاه زن به ظن تاریخ در موزه گرمابه پهنه سمنان برپا شد

به گزارش پرسی بلاگ كارشناس حفاظت آثار تاریخی میراث فرهنگی سمنان اظهار داشت: نمایشگاه زن به ظن تاریخ با نمایش ۹۰ اثر تاریخی در موزه گرمابه پهنه سمنان برگزار شده است.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، راضیه طاهری ظهر یكشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه زن به ظن تاریخ، در گرمابه پهنه سمنان بابیان اینكه در این نمایشگاه بیشتر از ۹۰ اثر از دوره های مختلف تاریخی در ارتباط با بانوان گردآوری و به نمایش گذاشته شده است، بیان كرد: افزایش آگاهی جامعه و بانوان نسبت به جایگاه زنان مبحث این نمایشگاه به حساب می آید.
وی درباره اهداف این نمایشگاه هم توضیح داد: ارتباط با گروه های هدف ازجمله دانشجویان، دانش آموزان و انجمن های در رابطه با فعالیت های اجتماعی بانوان در كنار آشنایی با زنان معروف در شاهنامه و همینطور مقام والای زن در طول تاریخ ایران اهداف این نمایشگاه است.
تغییر نگرش گردشگران به نقش بانوان در تاریخ
كارشناس حفاظت از بناهای تاریخی میراث فرهنگی استان سمنان اظهار داشت: نمایشگاه زن در ظن تاریخ با محور تغییر دیدگاه توریستهای خارجی و داخلی در ارتباط با جایگاه زن در تاریخ ایران برگزارشده است.
طاهری بابیان اینكه آشنایی با حكومت گران زن در تاریخ ایران و مقایسه تطبیقی جایگاه زنان در ایران و جهان در زمره دیگر اهداف این نمایشگاه است، بیان كرد: در این نمایشگاه تلاش شده تا حتی آثاری مربوط به دوره های مختلف پیش ازتاریخ هم به نمایش گذاشته شود تا غنای فرهنگی و تاریخی ایران در بستر فعالیت زنان به منصه ظهور برسد همینطور در این نمایشگاه آثاری تاریخی و اسلامی هم موجود است.
وی بابیان اینكه این نمایشگاه آثار تاریخی درون استان سمنان را هم به نمایش می گذارد، تاكید كرد: در این نمایشگاه آثاری مانند زیورآلات مربوط به محوطه های تاریخی استان شامل تپه حصار دامغان، خرند و فینسك و... به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه تا ۱۴ دیماه گشوده است
كارشناس بناهای تاریخی میراث فرهنگی سمنان همینطور درباره جاذبه های این نمایشگاه هم توضیح داد: تندیس ایزد بانوان دوره ایلامی و سكه هایی با نقش بانوان بعنوان ملكه و پادشاه مربوط به دوره های تاریخی و اسلامی در زمره جاذبه های ویژه این نمایشگاه است.
طاهری اضافه كرد: در این نمایشگاه ظروف با جنس های مختلفی مانند سفال و سرامیك و حتی چوب با نقش بانوان به نمایش گذاشته شده است.
وی بیان كرد: وسایل در رابطه با آرایش بانوان و زیورآلات مربوط به دوره های جدیدتر تاریخی شامل سلجوقیان، ایلخانان، صفویان، زندیان و افشاریان، قاجاریه و پهلوی هم جزئی از این نمایشگاه هستند.
كارشناس بناهای تاریخی میراث فرهنگی استان سمنان درباره زمان و مدت برگزاری نمایشگاه هم توضیح داد: «زن در ظن تاریخ» تا چهاردهم دی ماه در موزه گرمابه پهنه برپاست و علاقمندان می توانند همه روزه بامداد ها از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۲.۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹.۳۰ از این نمایشگاه دیدن كنند.

1397/10/02
15:27:57
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: آثار , اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ