افشانی: به میز و صندلی نچسبیده بودم، حواسمان به رانت خواستار با نماد اصلاح طلبی باشد

افشانی: به میز و صندلی نچسبیده بودم، حواسمان به رانت خواستار با نماد اصلاح طلبی باشد

پرسی بلاگ: شهردار سابق تهران در مورد كشتی پرتلاطم اصلاحات آگهی داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی ظهر امروز در چهارمین همایش فصلی مدیران شهرداری كه در محل برج میلاد برگزار گردید در مراسم تكریم خود با اشاره به اینكه خوشحال هستم كه یكی از مدیران شهرداری بعنوان شهردار انتخاب شده است، اظهار داشت: اصرار من به جهت اینكه قانون منع بكارگیری بازنشستگان شامل حال شهردار كه یك پست انتخابی است، نمی گردد، این بود كه معتقد بودم قانون شهرداری ها یكی از مترقی ترین قوانین كشور است و نباید این قانون كه بیشتر از یك قرن سابقه دارد اختیارات نهادهای محلی را مورد تعرض قرار دهد.

وی با اشاره به اینكه من به میز و صندلی چسبیده نبوده و نیستم، اظهار نمود: شهردار در قانون مصوب مجلس پست سازمانی نیست و شهردار پست ندارد و رابطه استخدامی باز ندارد اما چطور امكان دارد كه شامل حال قانون منع بكارگیری بازنشستگان شود؟ و اگر من و اعضای شورا برای این مهم كه شهردار شامل این قانون نمی گردد اصرار داشتیم، تنها برای حفاظت از نهاد نوپای شورا بود.

وی با اشاره به اینكه لازم است كه صمیمانه از اعضای شورای شهر، مدیران و معاونین تشكر كنم، اظهار داشت: حدودا چند ماه مانده به اختتام كار در شهرداری واعظی با من تماس گرفت و اظهار داشت كه جلسه ای با وی داشته باشیم و اظهار داشت كه رئیس جمهور از دو نفر یعنی بنده و اسلامی برای پست وزارت راه برنامه خواسته است اما من به او گفتم كه با اعضای شورا عهد بسته و برایم مقدور نیست كه برنامه ای بدهم و برنامه برای پست وزارت راه باز ندادم اما در این میان با كمال نامهربانی در بعضی سایت های مختلف به طرز بی سابقه ای اهتمام كردند چهره ما را بعنوان فردی كه به پستش چسبیده نشان دهند و این در حالیست كه من چندین بار گفتم كه تابع قانون هستم و اگر مشخص شود كه شهرداری شامل این قانون میگردد حتی یك روز هم نمی مانم اما به طرق مختلف بنده را تخریب كردند و به كرات گفتند كه من به صندلی چسبیده ام.

شهردار سابق تهران با اشاره به اینكه حالا كه ما بیرون آمدیم گزارشی نمایش كردند، افزود: حداقل به فكر اصلاح طلبان باشید. به فكر شورا كه نیستید، حداقل به فكر خودتان باشید.

وی با اشاره به اینكه گزارش عملكردی در حزب اتحاد انتشار یافت، اظهار داشت: یك گزارش مثبت در این پست نبود و باید بگویم كه همه ما در یك كشتی نشسته ایم و اگر مردم ناامید شوند، حتما مشاركت نمی كنند.

وی با اشاره به اینكه در گزارش حزب اتحاد در مورد ارتباط مالی با دولت و بدهی های شهرداری نكات غیرواقع نوشته شده بود، اظهار داشت: بهترین ارتباط با دولت در این دوره مدیریت شهری صورت گرفت و حتما بعدا به این سخن من پی می برید و در كدام دوره مدیریت شهری دولت سهم شهرداری ها را از ۳۳ درصد به ۵۰ درصد افزایش داد و با امضای رئیس جمهور این مسئله به مجلس رفت و این كار آسانی نبود.

افشانی با اشاره به اینكه ۲۶۰۰ میلیارد تومان از طلب های دولت به شهرداری به خزانه داده شد تا تهاتر شود، اشاره كرد: در این مدت كلا ۵۰ میلیارد تومان از سیستم بانكی وام گرفتیم و این در حالی بود كه شهرداری را با بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی تحویل گرفتیم و در این مدت نه تنها بدهی ها افزایش نیافت بلكه توانستیم عملكرد قابل قبولی در پرداخت بدهی ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینكه برخی ها عنوان كردند كه افشانی رفتار پلیسی داشته است، اظهار داشت: سایت های زیادی مطالب مختلفی را منتشر نمودند و من حتی از یك رسانه شكایت نكردم هر چند می گفتند كه بیا ببین این شخص در این سایت چه چیزهایی می نویسد اما جز یك مورد شكایت نكردم و باید بگویم موقعی كه گفتند افشانی مدیرانش را شنود می كند، اگر به من تهمت قتل می زدند بهتر بود و آن موقع گفتم كه باید این دروغ پلشت را اثبات كنند. هر چند كه ناراحت شده و از شكایتم منصرف شدم.

وی اضافه كرد: كشتی اصلاح طلبی در بین امواج در حال حركت است و حواسمان باشد كه رانت خواستار به جای آزادی خواستار خودرا نماد اصلاحات و اصلاح طلبی جا نزنند.

افشانی درانتها اضافه كرد: من از همه شهروندان تهرانی بابت قصورم عذر می خواهم. هر چند كه تلاش كردم هر چه را كه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشته و اجرایی كنم.

به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، در این مراسم كه برخی از اعضای شورای شهر باز حضور داشتند به رسم یادبود هدیه ای به شهردار سابق تهران داده شد و پس از آن و پیش از آغاز سخنان حناچی شهردار جدید از اصحاب رسانه خواسته شد به سبب آنچه كه حرف های خصوصی با كارمندان و مدیران نامیده شد، جلسه را ترك كنند.
1397/10/01
23:26:58
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: پلیس , شهرداری , قوانین , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ