ضرورت تاسیس یك مركز پایش در دماوند

ضرورت تاسیس یك مركز پایش در دماوند

پرسی بلاگ: سازمان مدیریت بحران در نشستی با رئیس سازمان نقشه برداری كشور پیشنهاد كرد كه توسط یك تیم مشترك از دو سازمان هزینه ها و امكانات مورد نیاز تاسیس یك مركز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد كارشناسی قرار دهند تا بتوان این تجربه را در كشورهای همسایه با وضعیت مشابه و همچون سازمان همكاریهای اقتصادی اكو به اشتراك بگذاریم.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در این جلسه با اعلان اینکه تداوم این جلسه ها در تسریع همکاریهای مشترک و نتیجه بخش بودن اقدامات تاثیر بسزایی دارد، اضافه کرد: امیدواریم با تشریک مساعی و بیان نظرات بتوانیم در نهایت به نقطه مشترک در زمینه رفع نا هماهنگی ها و پراکندگی اطلاعات در کشور برسیم چونکه وجود اقدامات موازی در کشور به مدیریت واحد و اثربخشی مدیریت بحران لطمه وارد کرده است.
نجار با اعلان اینکه اطلاعات آنجایی بکار می آید که درست، بهینه و بموقع بدست آمده و در جای مناسب بکارگیری شود اظهار داشت: پیشنهاد می کنم با تشکیل جلسه کارشناسی مشترک بتوانیم اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آنرا مدیریت بحران مشخص نماییم.
وی اظهار نمود: توسط یک تیم مشترک از دو سازمان، هزینه ها و امکانات مورد نیاز تاسیس یک مرکز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد کارشناسی قرار دهند تا بتوانیم این تجربه را در کشورهای همسایه با وضعیت مشابه و همچون سازمان همکاریهای اقتصادی اکو به اشتراک بگذاریم.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت داده های دقیق و مستند در حوادث طبیعی اشاره کرد: مطابق رهیافت های علمی و بازدید های میدانی بنده و تیم های اعزامی از سازمان مدیریت بحران کشور در سیل فروردین ماه ۹۸ مجموعا ۱۰ هزار واحد در کشور نیازمند بازسازی و نوسازی بود که این رقم با برآورد ۱۷۲ هزار واحد بار سنگینی را به دولت تحمیل کرد.
نجار اشاره کرد: حال آنکه اگر بخش اندکی از این تعهدات بهر دلیلی محقق نشود تا مدت ها بعنوان یکی از نقاط ضعف و چالش های دولت از آن یاد می شود در صورتیکه اگر بتوانیم وضعیت فعلی روستا ها و شهر های کشور داشته باشیم می توان در زمان وقوع حادثه با انطباق واقعیت با آنچه رخداده است میزان خسارات را به نحو شایان توجهی کم کرد.
بر طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با اعلان اینکه گاهی یک اقدام کوچک اما بجا می تواند برکات بزرگی برای ما به ارمغان بیاورد اظهار نمود: مجموعا در کشور ۱۴۶ هزار کیلومتر رودخانه داریم که اگر در ابتدای این همکاری مشترک نقاط پرخطر شناسایی و از قبل به ما اعلام گردد خسارات ناشی از سیلاب ها در کشور تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
در ابتدای این جلسه رئیس و معاونین سازمان نقشه برداری کشور به تشریح عملکرد و قابلیت های این سازمان در زمینه مدیریت بحران پرداختند و نقطه نظرات دو طرف عنوان شد.
منبع:

1399/03/01
13:00:01
5.0 / 5
2738
تگهای خبر: اطلاع رسانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ