رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان خبر داد:

تجهیز آمبولانس های دانشگاه به برانكارد فشار منفی ویژه انتقال بیماران كرونایی

تجهیز آمبولانس های دانشگاه به برانكارد فشار منفی ویژه انتقال بیماران كرونایی

پرسی بلاگ: كردستان رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان از تجهیز آمبولانس های پایگاه های شهری به برانكارد فشار منفی برای انتقال بیماران مشكوك یا مبتلا به كرونا ویروس آگاهی داد.


فرزین رضاعی امروز دوشنبه (11 فروردین) همزمان با بهره برداری از این آمبولانس ها، اظهار نمود: بمنظور پیشگیری و مقابله موثرتر با شیوع كروناویروس، برانكاردهای فشار منفی ویژه انتقال بیماران مشكوك یا مبتلا به این بیماری در مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه طراحی، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی به خاصیت های ایمنی و بهداشتی این برانكارد ها اشاره نمود و اضافه كرد: قرار گرفتن بیمار در محفظه های فشار منفی این برانكاردها از انتقال آلودگی های تنفسی و استنشاقی بیماران به تكنسین های فوریت های پزشكی و نیز انتشار آن به بیرون پیشگیری می كند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان بیان كرد: در محفظه این برانكاردها، هوای استنشاقی بیمار محبوس و از هوای بیرون جداسازی شده و سپس با تعبیه فن هایی مكنده در سقف آمبولانس، پس از عبور از داخل كانال ها و فیلترهای مخصوص، تصفیه شده و در نهایت به صورت هوایی پاك خارج می شود.
گفتنی است بهره برداری از نخستین آمبولانس مجهز به برانكارد فشار منفی ویژه بیماران كرونایی در استان با حضور رئیس، معاون درمان و مدیران روابط عمومی و اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشكی كردستان در ستاد مركزی واقع در خیابان آبیدر انجام شد.
منبع:

1399/01/11
23:41:31
5.0 / 5
3525
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ