برف به تهران می رسد

برف به تهران می رسد

پرسی بلاگ: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف كشور از بارش برف در تهران در اواخر وقت شنبه (14 دی ماه) خبرداد.احمد ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۱۲ دی ماه) در شمال شرق، شرق، سواحل دریای خزر بارش پراكنده پیش بینی می شود كه در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف خواهد بود همین طور در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی در ادامه اظهار داشت: از بعداز ظهر امروز (۱۲ دی ماه) جریان های شمالی روی دریای خزر تقویت و سبب تشدید بارش در غرب سواحل در روز جمعه (۱۳ دی ماه) می شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به كشور برای غرب، جنوب غرب، به تدریج دامنه های البرز و مركز كشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه این سامانه روز شنبه (۱۴ دی ماه) تقویت می شود و در تمام كشور به جز جنوب شرق كشور فعال خواهد بود، اظهاركرد: بارش در این روز در استان های چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه وبویراحمد، فارس، شمال بوشهر و گیلان از شدت بیشتری برخوردار می شود كه در بعضی نقاط استان های جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ خواهد بود.

وی اضافه كرد: روز یكشنبه (۱۵ دی ماه) این سامانه در نیمه شرقی كشور فعال خواهد بود كه در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف و در مناطق جنوبی تر به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد گاهی همراه با وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ است همین طور در این روز در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال غرب و غرب بارش برف و باران پیش بینی می شود. روز یكشنبه (۱۵ دی ماه) در نیمه شرقی كشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: شدت بارش در این روز در جنوب فارس، شمال هرمزگان، جنوب كرمان و بخش هایی از سیستان وبلوچستان است.

وی افزود: شنبه و یكشنبه (۱۴ و ۱۵ دی ماه) خلیج فارس و غرب دریای خزر مواج پیش بینی می شود. سامانه بارشی به تدریج روز دوشنبه (۱۶ دی ماه) از كشور خارج می شود.

وظیفه درانتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۳ دی ماه) قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در پس از ظهر افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراكنده با بیشترین و كمترین دمای ۱۰ و ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. آسمان پایتخت پس فردا (۱۴ دی ماه) ابری همراه با مه رقیق، در بعضی ساعات بارش باران و در اواخر وقت بارش برف خواهد بود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۸ و ۳ درجه سانتیگراد می رسد.

منبع:

1398/10/12
10:50:21
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ