تسهیلات صندوق نوآوری برای ساخت و بومی سازی قطار مترو

تسهیلات صندوق نوآوری برای ساخت و بومی سازی قطار مترو

به گزارش پرسی بلاگ رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: در جهت تولید و ساخت قطار مترویی و بومی سازی آن، تسهیلاتی اعطا خواهیم كرد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، امروز قراردادی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شكوفایی، شهرداری تهران، جهاد دانشگاهی، دو شركت تولیدكننده دانش بنیان در جهت تولید قطار مترویی منعقد شد.
علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی امروز در این مراسم اظهار نمود: بنا داریم به منظور حضور فعالانه تر در تولید خطوط حمل و نقلی و ریلی كه مورد تاكید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است، در این راستا حمایت هایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: بر مبنای تاكید ویژه بر روی این حوزه، ما هم بنا داریم تسهیلاتی در چارچوب لیزینگ و ابزار دیگر برای به نتیجه رسیدن ساخت قطار مترویی در نظر بگیریم.
وحدت تصریح كرد: همینطور ما در صندوق نوآوری و شكوفایی همواره در صدد هستیم از حوزه های فناورانه مهم هم حمایت نماییم.

بر مبنای اعلام صندوق نوآوری و شكوفایی، این قرارداد دو فاز دارد كه فاز اول آن مربوط به طراحی و ساخت یك رام قطار تك واگنه برای خطوط متروی تهران با استفاده از منابع مالی طرفین است و فاز دوم آن مربوط به تولید انبوه ۴۲۰ دستگاه واگن مترو برای خطوط مترو تهران به حساب می آید.
مدت زمان اجرای این فاز از زمان تنفیذ ۱۸ ماه و مدت زمان اجرای فاز دوم آن ۵ سال پس از امضا و تنفیذ قرارداد تجاری است.1398/04/09
01:00:06
5.0 / 5
4539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ