توسط صندوق اعتباری هنر؛

جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد

جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد

پرسی بلاگ: معاون اعضای صندوق اعتباری هنر از تشکیل جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان توسط این مجموعه طی روزهای اخیر آگاهی داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی معاون اعضا صندوق اعتباری هنر از تشکیل جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان توسط این مجموعه طی روزهای اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: اعضـای صنـدوق شـامل هنرمندان، نویسـندگان، روزنامـه نـگاران و فعالان قرآن و عترت هستند کـه فهرسـت و تعاریـف هـر یـک در آییـن نامـه اجرایـی عضویـت صنـدوق، تعییـن شـده اسـت.
معاون صندوق اعتباری هنر در ادامه با اشاره به فلسفه وجودی تأسیس این صندوق در خصوص رفع دغدغه اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور، اشاره کرد: پشتیبانی از این قشر فرهیخته همیشه مورد تاکید صندوق اعتباری هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.
وی افزود: با استقرار تیم جدید مدیریتی در دولت مردمی و بررسی های انجام شده از بانک اطلاعات اعضا مشخص شد، اطلاعات اندکی از اعضای تحت پوشش در اختیار صندوق است بطوریکه خیلی از هنرمندان و اعضای این صندوق با وجود عضویت چندساله، هیچگونه ارتباطی با صندوق نداشتند. ضمن این که حجم زیاد اطلاعات و پرونده های ناقص از سالیان گذشته هم که از اعتبارسنجی درستی برخوردار نبود مهم ترین مانع بر سر راه نیل به اهداف، این صندوق بود. بدین جهت صندوق قبل از اجرای هر برنامه ای و تعیین هدف گذاری های اصلی، نیازمند ساماندهی و طبقه بندی بانک اطلاعاتی اعضا بود.
معاون اعضای مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه با اعلان اینکه ملاک عضویت برای صندوق، پروفایل های تکمیل شده و معرفی نامه معتبر از معاونت های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانی این وزارتخانه است، اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر با روش های مختلف شامل انتشار اخبار و ارسال پیامک به اعضا، مبادرت به اطلاع رسانی در چندین مرحله کرد.
کریمی افزود: در سال ۱۴۰۱ با تلاش بی وقفه همکاران صندوق، تشکیل کارگروه های استانی و همکاری خوب معاونت ها و خانه ها، اکثریت اعضای صندوق نسبت به تکمیل پرونده عضویت خود اقدام نمودند. بدین جهت برمبنای این بانک اطلاعاتی و تکیه بر آمار و اطلاعات پالایش شده آن، داده قابل اتکا و قابل بهره برداری برای توسعه شبکه حمایتی و بهبود کیفیت خدمات صندوق به دست آمد تا جائی که تعداد اعضای صندوق هنر که در شروع آغاز به کار دولت سیزدهم حدود ۸۰ هزار عضو داشت، امروز با گذشت ۲ سال این آمار به حدود ۱۰۰ هزار نفر بالا رفته است.
به گفته ی ایشان، بر طبق بخشنامه عضویت و لزوم تمدید اعتبار عضویت در بازه زمانی سه ساله، تمامی اعضا در پروسه بروزرسانی اطلاعات خود قرار گرفته اند و با تکمیل این روند بانک اطلاعاتی جامعی شکل گرفته است.
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر همین طور ترکیب اعضای این صندوق را در چهار گروه هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و فعالان قرآن و عترت برشمرد و اظهار داشت: سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی در گروه هنرمندان، پژوهشگران، پدیدآورندگان کتب، نویسندگان دارای اثر نیز در گروه نویسندگان، روزنامه نگار، مدیرمسئول، سردبیر، مقاله نویس، خبرنگار عکاس، مترجم و مفسر، مدیرهنری، طراح گرافیک، طراح کاریکاتور و عکاس در گروه روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و کتابت، کتاب آرایی و تذهیب قرآن کریم، آواها و نغمات دینی، قاریان و حافظان قرآن کریم نیز در گروه فعالان قرآن و عترت در ترکیب اعضا این صندوق قرار می گیرند. این در حالیست که فقط در دولت مردمی بیش از ۲۰ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمدند.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: صندوق اعتباری هنر بنا بر وظیفه ذاتی خود در پشتیبانی از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور بدنبال گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور است. بر این اساس در نظر دارد با اجرای برنامه های اقتصادی در عرصه های فرهنگی و هنری، زمینه های توانمندسازی دست اندرکاران بخش های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم نموده تا نقش حمایتگر خودرا بصورت پایدار ایفا کند.
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر همین طور با اشاره به تلاش، فعالیت ها و اقدامات بی وقفه انجام گرفته همکاران صندوق اعتباری هنر در سال گذشته، اظهار امیدواری کرد: دست در دست هم با استمرار فعالیت ها و غنیمت شمردن فرصت خدمتگزاری، بتوانیم بیش از پیش رضایتمندی اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور را فراهم نموده و بتوانیم پویا و با عزمی جهادی مجموعه ای پیشرو در ارائه خدمات و تسهیلات به قشر فرهیخته فرهنگ و هنر در کشور را رقم بزنیم.


منبع:

1402/05/31
10:33:21
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ