توسط نشر مركز انجام شد؛

توزیع دروغ در کتابفروشی ها

توزیع دروغ در کتابفروشی ها

به گزارش پرسی بلاگ، کتاب دروغ؛ داستان های برگزیده پنجمین دوره جایزه ارغوان با گردآوری اوژن حقیقی توسط نشر مرکز منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «دروغ؛ داستان های برگزیده پنجمین دوره جایزه ارغوان» با گردآوری اوژن حقیقی اخیرا توسط نشر مرکز منتشر و راهی بازار نشر شده است.
پنجمین دوره جایزه داستان کوتاه «ارغوان» ویژه نویسندگان زیر ۳۰ سال، با مبحث «دروغ» و دبیری اوژن حقیقی در دو بخش اصلی (ویژه داستان نویسانی که تابحال کتابی منتشر نکرده اند) و برنده برندگان (ویژه برندگان چهار دوره گذشته) برگزار گردید. اختتامیه این دوره از جایزه مذکور با معرفی برگزیدگان و بزرگداشت پرویز دوایی شامگاه جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ در پردیس موسیقی و تئاتر باغ کتاب تهران پایان یافت.
داستان های برگزیده هر دوره از این جایزه طی سالهای گذشته توسط نشر مرکز انتشار یافته اند و سال جاری هم همزمان با دوره پنجم جایزه ارغوان، کتاب «دروغ» توسط این ناشر با مقدمه ای محمد چرمشیر عضو هیات انتخاب این جایزه انتشار یافته است.
کتاب پیش رو دربردارنده ۱۰ داستان از برگزیدگان این جایزه است که به ترتیب رتبه کسب شده شان در مجموعه پیش رو انتشار یافته اند. این داستان ها عبارت اند از:
«گُل» نوشته نوید عظیمی، «کادو» نوشته آرمان عابدیان، «به خاطر دورغ بود» نوشته پردیس خلجی، «بگریز» نوشته رحمان حسینی، «سیرکِ ساحلی» نوشته مهسا شاملو، «بیز بیست، سیز یوز» نوشته مهران صفرخانی، «تبادر» نوشته محدثه سارانی، «دگمه دروغ» نوشته سعید قلیزاده، «ملاقات» نوشته واله ساجدی و «تلاشی ناکام برای خوابی آسوده» نوشته دنیا چهرازی.
در قسمتی از داستان «به خاطر دروغ بود» از این کتاب می خوانیم:
سرم را بالا می گیرم و پلک هایم را بهم می زنم، جایی خوانده بودم که این کار مانع از ریختن اشک می شود، جواب می دهد. نازیلا می پرسد: «چی روی سقف بود؟» جواب می دهم: «صدای زنبور شنیدم، ولی نبود.» احمد و کتایون خاطرات خنده داری از نیش زنبور تعریف می کنند و ماجرا فیصله پیدا می کند.
بالاخره جلوی در خانه می رسیم، از بچه ها خداحافظی می کنم و خودم را داخل آشپزخانه می بینم. سریع لقمه نان و پنیر و سبزی حاضر می کنم و گاز می زنم. مادرم با دست باندپیچی شده وارد آشپزخانه می شود، هول می شوم و با چشم های گرد به دستش اشاره می کنم. ریز می خندد و با صدای آرام می گوید: «چیزی نیست! تمارض است، پدرت را گول می زنم که عمه را دعوت نکند. تازگی آمده مسافرت و حوصله اش را ندارم. راستی فردا نهار نوبت تو است.»
- نخیر من این هفته پنج وعده غذا را درست کرده ام نهار نوبت خودت هست.
- به هر حال داداشت فردا می آید، می دانی که دستپخت من را قبول ندارد.
این کتاب با ۱۱۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان انتشار یافته است.


منبع:

1401/12/19
10:59:52
5.0 / 5
169
تگهای خبر: بازار , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ