معاون نظارت بنیاد ملی بازی های رایانه ای اظهار كرد

بهبود روحیه كودكان سیل زده آق قلا بواسطه بازی های ویدئویی

بهبود روحیه كودكان سیل زده آق قلا بواسطه بازی های ویدئویی

به گزارش پرسی بلاگ بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی و كمك به هموطنان سیل زده كشور یك دستگاه خودروی ون بازی و همینطور خودرویی شامل اقلام اهدایی را به سمت شهر آق قلا اعزام كرد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، روز شنبه هفدهم فروردین ماه بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و كمك به هموطنان سیل زده كشور با همكاری شتاب دهنده كسب و كار فردوسی و استارتاپ ریس موبیل، یك دستگاه خودروی ون بازی و همینطور خودرویی شامل اقلام اهدایی را به سمت شهر آق قلا اعزام كرد. تصمیم برای ارسال ون بازی و مستقركردن ایستگاه بازی و سرگرمی در شهر آق قلا در شرایطی اتخاذ شد كه با ویرانی هایی كه سیل در این شهر به بار آورده وسایل سرگرم كننده چندانی در اختیار كودكان و نوجوانان قرار ندارد و در این موقعیت شرایط نامناسب روحی كودكان می تواند باعث كاهش روحیه والدین شود. خسرو كردمیهن معاون نظارت بنیاد ملی بازی های كامپیوتری كه در مسافرت به آق قلا حضور داشته و مدیریت اهدای كمك های بنیاد به اهالی این شهر را برعهده داشت در گفتگو با روابط عمومی بنیاد ملی بازی های كامپیوتری با اشاره به این تصمیم بنیاد اظهار داشت: با عنایت به سنت خوبی كه در بنیاد در سال های گذشته بوجود آمده تلاش می نماییم در مواقعی كه كشور گرفتار بحران هایی چون سیل و زلزله می شود از سوی بنیاد محموله هایی را در چارچوب كمك به این مناطق ارسال نماییم. در این دوره هم برپایه دستور حسن كریمی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های كامپیوتری بعد از بررسی به این نتیجه رسیدیم كه بحث خوراكی و معیشت مردم توسط گروه ها و سازمان های مختلف به شیوه های گوناگون در حال تأمین است اما در حاشیه این وقایع كودكان و نیازهای شان مغفول مانده است.
بدین سان تصمیم گرفته شد یك ماشین ون در چارچوب یك گیم نت سیار با سه شبیه ساز تخصصی رانندگی و یك دستگاه كنسول بازی به همراه یك خودرو شامل اقلام اهدایی بنیاد به منطقه اعزام شود. به قول كردمیهن ون سیار در كمپ های مختلف توقف داشت و فرصتی برای بازی و تفریح كودكان و فراغت خانواده ها ایجاد كرد. وی در زمینه اقلام اهدایی هم اضافه كرد: هدایایی هم برای كودكان زیر ۱۰ سال تهیه دیده شد كه از وسایل بازی، لوازم بهداشتی و خوراكی تشكیل شده بود و در یك كوله پشتی در كمپ ها توزیع شد كه شادی و انرژی كودكان منطقه را با وجود شرایط سخت بعد از سیل مضاعف كرد. كردمیهن درباره بازخورد این كمك ها و تأثیر آن در روحیه اهالی شهر آق قلا عنوان كرد: اهدای این كمك ها نتیجه بسیار خوبی داشت. در مجموع انرژی شهر را مثبت تر كرد و روحیه كودكان و به تبع آن خانواده ها را تا حد زیادی تغییر داد. به قول معاون نظارت بنیاد حدود ۴۵۰۰ بازی ایرانی و خارجی هم در منطقه توزیع شدند. همینطور بخشی از این بازی ها در اختیار اداره ارشاد آق قلا قرار داده شد تا با آرام شدن وضعیت به تدریج بین كودكان و نوجوانان توزیع شود. كردمیهن درباره وضعیت شهر آق قلا بعد از سیل و شیوه توزیع كمك ها اظهار داشت: بخش قابل توجهی از شهر هنوز غرق در آب است؛ آبی كه بسیار آلوده است و متأسفانه امكان دارد بخاطر این آلودگی تبعات بدی را برای اهالی منطقه ایجاد كند. كمك ها از راه تراكتورها توزیع می شدند. بخشی از كمك ها در كمپ ها به دست مردم رسید و بخشی دیگر از آنها از راه اجاره تراكتور و حركت داخل آب به مردم مناطقی رسید كه هنوز خانه هایشان غرق در آب است. معاون نظارت بنیاد ملی بازی های كامپیوتری اضافه كرد: چیزی كه از نزدیك لمس كردیم این بود كه در شدیدترین سختی ها هم حال كودكان به والدین منتقل شده و با شاد كردن آنها می توان سختی شرایط و ضعف هایی كه در سایر حوزه ها همچون حوزه ‎های معیشتی وجود دارد را دست كم قابل تحمل كرد.

1398/01/21
14:34:13
5.0 / 5
4803
تگهای خبر: اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ