اشتری:

در مبحث مهسا امینی ضرب و جرحی نبود

در مبحث مهسا امینی ضرب و جرحی نبود

به گزارش پرسی بلاگ، فرمانده فراجا اظهار داشت: در این ایام دیدیم کسانی به قصد کشته سازی در این حوادث حضور دارند. چون که پروژه کشته سازی راهبرد دشمن است و در حوادث اخیر کسانی به قتل رسیدند که گاها در آن محل تجمعات نبوده و یا با سلاح هایی کشته شدند که در اختیار نیروهای حافظ امنیت نیست.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری ظهر امروز با حضور در جمع نمازگزاران نماز جمعه بعنوان پیش خطبه سخنرانی کرد و اظهار داشت: هفته فراجا زمان مناسبی است که ما خدمات بیشتر به مردم عرضه نماییم و با عنایت به گستردگی مأموریت ها و تنوع آنها و اهمیت مبحث نظم و امنیت ما به این مورد بیشتر پی می بریم که اهمیت کار همکارانمان برقراری نظم و امنیت است و امروز نعمت امنیت بالاترین نعمت است، بگونه ای که همه مسؤلان و زمامداران در دنیا بیشترین تلاش خویش را می کنند که در کشورشان امنیت برقرار شود و امروز به برکت خون شهدا، تدابیر رهبری و تلاش مردم و حافظان امنیت، امنیت مثال زدنی در ایران داریم.
وی ادامه داد: هر چند دشمن به دنبال آن است که آسایش و امنیت را از ما بگیرد و در حوادث می بینیم دشمن با چه هدفی بهانه ای را دنبال می کند تا به آرامش مردم ضربه بزند؛ اما امروز وظیفه انتظامی و نیروهای مسلح حفظ آرامش و آسایش در داخل کشور و مرزها است که فراجا رکن اصلی تأمین امنیت داخلی و از ستون های اصلی تأمین امنیت است.
سردار اشتری با اشاره به اینکه ۱۳ هزار شهید و ۳۰ هزار جانباز تقدیم انقلاب کردیم که مبین تایید عرایضم است، اظهار داشت: حدود ۸۰۰۰ نفر از شهدای انتظامی در دوران دفاع مقدس و ۵۰۰۰ نفر هم برای حفظ امنیت و آرامش مردم به شهادت رسیدند و باز هم مشاهده می نماییم که هر هفته برخی از همکارانمان شهید یا مجروح می شوند که نشان داده است همکارانمان با تمام وجود و تا آخر برای تأمین امنیت مردم ایستاده اند.
وی با اشاره به اینکه شعار "پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس" برای هفته فراجا در نظر گرفته شده است، افزود: ما افتخار می نماییم که امین و خدمتگزار مردم هستیم و در این ایام مشاهده کردید که در نمازجمعه اول مهر ماه و راهپیمایی مراسم ارتحال پیامبر مردم با حضورشان با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب بیعت کرده و حمایت خویش را از انتظامی اعلام نمودند که باید بگویم ما هیچ موقع بدون مردم نمی توانیم مأموریت های خویش را انجام دهیم و با حمایت مردم می توانیم خدمتگزار آنها باشیم.
سردار اشتری با اشاره به اینکه فراجا خدمت به مردم را یک وظیفه می داند و به خود می بالیم که در مراسم اربعین این مهم ثابت شد. بگونه ای که ۳۰ هزار نفر از همکارانمان برای تأمین امنیت زائرین و تسهیل تردد آنها یک یا دو ماه در مرزها آماده باش بودند، اظهار داشت: اما در حادثه اخیر که منجر به فوت خانم امینی شد بنده در یک برنامه تلویزیونی مبحث را باز کردم و حالا به علت کمبود وقت به جزئیات اشاره نمی کنم اما خدا را شاکریم که در اجرای مأموریت ها و خصوصا این مورد تقصیر و قصوری متوجه انتظامی نشد؛ البته ما از این حادثه متاسف شدیم اما دستگاههای مربوطه و مبادی ذیربط در فراجا این مورد را بررسی نموده و متوجه شدند که مأموریت طبق روال و بر مبنای قانون و مصوبات شورای انقلاب فرهنگی انجام شده است و ضرب و جرحی نبوده اما این مورد تبدیل به اتفاقات پس از آن و اغتشاشات شد، هر چند که خوشبختانه مردم در همان روزهای اول، صف خویش را از اغتشاشگران جدا کردند اما وظیفه پلیس اینست که حافظ جان، مال و... مردم باشد و نگذارد که دشمنان به اهداف خود برسند.
فرمانده فراجا با اشاره به اینکه برای پلیس بر هم زدن امنیت توسط عده ای آشوبگر قابل تحمل نیست و وظیفه ما اینست که نظم و امنیت را برقرار نماییم، اظهار نمود: حراست از اموال مردم و دولت بر عهده ما است و ما در کنار مردم و برای مردم هستیم و اجازه نمی دهیم که آرامش و آسایش مردم توسط عده ای که با هدف های مشخص و با هدایت های آن سوی مرزها یعنی گروهک های منافق، سلطنت طلب ها و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل هستند بر هم بخورد.
سردار اشتری با اشاره به اینکه خط قرمز ما آرامش مردم است و هر کسی با هر عنوانی بخواهد آرامش مردم را به هم بزند پلیس با قدرت، اقتدار و هوشمندی می ایستد و با آن برخورد می کند، اظهار داشت: ما در این ایام دیدیم کسانی به قصد کشته سازی در این حوادث حضور دارند. چون که پروژه کشته سازی راهبرد دشمن است و در حوادث اخیر کسانی به قتل رسیدند که گاها در آن محل تجمعات نبوده و یا با سلاح هایی کشته شدند که در اختیار نیروهای حافظ امنیت نیست. چون که این افراد با چاقو یا سلاح سرد و یا سلاح هایی به قتل رسیدند که هیچ کدام از نیروهای امنیتی نداشتند.
وی با اشاره به اینکه قالبا نیروهای ما سلاح ندارند یا از گلوله های پلاستیکی استفاده می نمایند، اظهار داشت: البته به غیر از دفاع از مقر پلیس که بحث آن جدا است که در این زمان ۱۷ نفر با سلاح جنگی در اغتشاشات دستگیر شدند که هدف آنها ایجاد آشوب بوده است و مردم باید هشیار باشند و مراقبت کنند که البته بخشی از این افراد شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی دیگر در ایام آینده دستگاههای مرتبط به سراغ آنها می روند.
اشتری ضمن گرمیداشت یاد شهدای ناجا، بسیج و سپاه اظهار داشت: از قوه قضاییه تشکر می نماییم و از دستگاه قضا می خواهیم که به پرونده این افراد رسیدگی کرده و آنها را به مردم معرفی کنند و به سزای اعمالشان برسانند.
او در آخر اظهار داشت: خدا را شاکر هستم از بیانات مقام معظم رهبری که در دانشگاه افسری، سخنانشان سبب دلگرمی مردم و متدینین شد و باعث ناامیدی دشمنان شد.
منبع:

1401/07/15
15:01:44
5.0 / 5
222
تگهای خبر: پلیس , خدمات , مراسم , هدایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ