معرفی بازی های ایرانی، ۱۴

بازی شکست داعش وارد بازار شد

بازی شکست داعش وارد بازار شد

به گزارش پرسی بلاگ، بازی شکست داعش یک بازی موبایلی است که گیمرها می توانند آنرا از بازارهای داخلی دیجیتال دریافت نمایند.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، بازی «شکست داعش» یک بازی موبایلی است که داستان مدافع حرمی را روایت می کند که دل را به جاده زده و جهادی وارد میدان مبارزه شده است.
این بازی هم اکنون (پاییز ۱۴۰۱) ۱۰۰۰۰ دانلود، ۴۳۷ نظر و دارای میانگین نمره ی ۴.۷ است. بازی در سبک همه را با گلوله نفله کن یا shoot-em-all و با گرافیک پیکسلی و نمای دوربین از بغل است که با ترکیب اکشن و سکوبازی، گیم پلی ای هیجان انگیز و بعضاً دشوار عرضه کرده است.
مراحل شکست داعش در پنج فصل عرضه شده است و نقاط ذخیره در مراحل از پیش تعیین شده اند و فاصله ی بین آنها یکی از المان های چالشی محصول است. بازی شکست داعش جز تولیدات دشوار، نیازمند تکرار و مهارت و نسبتاً طولانی حساب می شود؛ از آن گیم های قدیمی که حالا می خواهند روی بستر جدید تلفن همراه عرض اندام کنند.
بازی «شکست داعش»، چند خصوصیت شاخص دارد که اول میتوان به همان دشواری گیم پلی اشاره نمود. دیگری درون مایه و داستان و ترکیب و اجرای آن با سبک هنری است. داستان در رابطه با مدافع حرمی است که دل را به جاده زده و جهادی وارد میدان مبارزه شده است. این مضمون به ظاهر جدی و خشن در قالبی لطیف و طنزآلود با گرافیک پیکسلی و دیالوگ های شوخانه به بازیکن عرضه می شود. در کنار این ها، قسمتی هم در لیست قرار گرفته تا بازیکن بتواند با چند تن از شهدای سوریه و برخی از جنایات داعش آشنا شود. زیبایی کار اینجاست که خبری از شعار و قهرمان سازی و مقدس سازی نیست و علاوه بر این، گیم پلی خوب و جذاب کاری کرده است تا طیف وسیعی از گیمرها جذب این محصول شوند.
از نقاط قوت این بازی میتوان به روایت و مضمون هنری منسجم، گیم پلی چالشی، گرافیک زیبا، قیمت های منصفانه، بومی سازی قوی و استفاده مناسب از طنز اشاره نمود.
گرافیک بازی زیبا و سالم می باشد و ردی از هنر و نوآوری دارد. با این که پیکسل آرت دیگر تازگی ندارد و به روتین محصولات مستقل تبدیل گشته است، امّا ترکیب هایی که در شکست داعش استفاده شده اند، چندان تکراری نیستند. در طراحی شکست داعش ظرافت هایی لحاظ شده که به سبک هنری بازی شخصیت و تمایز داده شده است.
شکست داعش محصولی است که بیشتر برای ذائقه گیمرهای کنسولی و کامپیوتری ساخته شده و اساسا تجربه آن با گیم پد چندین برابر لذت بخش تر خواهد بود. گیمرهایی که بازی های چالشی، عناوین کلاسیک و رترو، تیراندازی های دو بعدی، سکو بازی های نمای دوربین از بغل و گرافیک های پیکسلی را دوست دارند، می توانند این بازی را تجربه کنند.


منبع:

1401/07/10
11:31:24
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ