ایمنی 80 درصد مدارس پایتخت در وضعیت زرد و قرمز

ایمنی 80 درصد مدارس پایتخت در وضعیت زرد و قرمز

به گزارش پرسی بلاگ، معاون بازیابی، توانمندسازی و مشارکت جامعه پذیر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام نمود که حدود ۸۰ درصد مدارس این شهر در وضعیت زرد و قرمز ایمنی قرار دارند.


شاهین مظفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح «مدرسه آماده» در سطح شهر تهران اظهارکرد: کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ۳۸۰۰ مدرسه دولتی در سطح شهر تهران بازدیدهای ایمنی لازم را انجام داده و وضعیت آنها را با سه رنگ سبز، زرد و قرمز درجه بندی کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح رسیدگی های لازم به تمام مدارس دولتی شهر تهران انجام شده است، در رابطه با آخرین وضعیت ایمنی مدارس تهران برابر ارزیابی های انجام شده اظهارکرد: حدود ۳۰درصد مدارس شهر تهران وضعیتی با رنگ قرمز دارند، حدود ۵۰ درصد مدارس در وضعیت زرد بوده و تنها ۲۰ درصد مدارس دارای وضعیت سبز هستند.
معاون بازیابی، توانمندسازی و مشارکت جامعه پذیر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: در ایام پایانی سال قبل در جلسه ستاد بحران شهر تهران که به ریاست شهردار تهران برگزار شد، مصوب شد که اداره نوسازی آموزش و پروش تهران مشکلات و خلاهای موجود را رفع کرده و نسبت به ایمن سازی مدارس اقدام نماید که این مورد به آنها ابلاغ گردیده است. ما هم در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران پیگیر این مورد هستیم تا اقدامات لازم صورت گیرد.
وی در مورد مهم ترین ضعف مدارسی که در این طرح از آنها بازدید شده است اظهار داشت: خیلی از ساختمان های مدارس بازدید شده دارای سازه های فرسوده می باشند. در شهر تهران بیشتر بافت فرسوده در نقاط مرکزی مستقر است و درگیری بیشتر، در حوزه فرسودگی سازه ها و ناایمنی آن هاست. همینطور این ساختمان ها در مقابل آتشسوزی هم تا حدودی ناایمن هستند.
بیشتر بخوانید زنگ «شهر آماده» در مدارس تهران مظفری ضمن اشاره به به طرح زنگ شهر آماده که در ابتدای سال تحصیلی جاری در مدارس به صدا درآمد اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در جهت ادامه مباحث آموزشی طرح «زنگ شهر آماده» را داشتیم که در واقع به صورت نمادین به صدا درآمد.
منبع:

1401/07/06
12:59:33
5.0 / 5
180
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ