پیگیری اجرای مصوبه خدمات دیابت شورایعالی بیمه

پیگیری اجرای مصوبه خدمات دیابت شورایعالی بیمه

انجمن اطلاع رسانی دیابت از روند پیگیری اجرای مصوبه خدمات دیابت شورایعالی بیمه اطلاع داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، به دنبال پیگیری های کمیته مشترک مدافعه گری انجمن دیابت گابریک و انجمن دیابت ایران برای بازبینی بسته خدمات بیمه ای دیابت و تدوین بیانیه کشوری خود-پایشی قند خون در نهایت طی جلسه ۸۶ شورایعالی بیمه سلامت پوشش بیمه ای قرص های کاهش دهنده قند خون جدید، خود پایشی قند خون برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک و دیابت بارداری، جراحی چاقی و آموزش دیابت مصوب گردید.
با پیگیری های به عمل آمده از سمت کمیته مدافعه گری گابریک مشخص شد از بهمن ماه سال قبل این مصوبه در انتظار تأیید و ابلاغ هیئت وزیران به سازمان های بیمه گر است، بنابراین و در جهت مدافعه گری از حقوق جامعه دیابت کشور، انجمن دیابت گابریک و انجمن دیابت ایران به صورت مشترک یک نشست خبری در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۱ با حضور خبرگزاری های فارس، فانا، گسترش نیوز، نشریه درمان یاب، نشریه پزشکان ایرانی و پایگاه خبری دوشنبه های دارویی برگزار شد.
در این جلسه خبری دکتر علیرضا استقامتی، رئیس هیئت مدیره انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک و دکتر کامران نیکوسخن، مدیرعامل انجمن دیابت ایران حضور داشتند.
در ابتدا دکتر استقامتی ضمن اشاره به آمار بالای دیابت در کشور به مرور فعالیتهای انجمن ها در جهت بازبینی و اصلاح خدمات دیابت زیر پوشش بیمه اشاره و تاکید کرد: بیشتر از چهار ماه از این مصوبه گذشته اما هنوز اجرایی نشده و این مصوبه نیازمند مصوب شدن در هیئت دولت می باشد.
وی به لزوم تسریع در روند اجرایی شدن این مصوبه تاکید کردند.
در ادامه هم دکتر نیکوسخن به جمعیت ۱۵۰هزار نفری افراد مبتلا به دیابت نوع یک در ایران اشاره کرده و اضافه کرد: آموزش به بیماران دیابتی خیلی مهم است و این آموزش جزو پوشش بیمه نیست که ما در این بسته به این مورد تاکید داریم.
او همینطور ضمن اشاره به مساله لزوم کنترل روزانه قند خون برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک و هزینه بالای این تجهیزات اظهار داشت: تابحال بیمه های اصلی، هیچ پوشش بیمه ای برای تست قند خون و نوارهای آن نداشته اند.
دکتر نیکوسخن افزود: کودکان دیابتی حداقل سه بار نیازمند تست قند خون هستند اما قیمت بسته نوار تست قند خون بسیار بالاست.
در نهایت دکتر استقامتی و دکتر نیکوسخن تاکید داشتند که تسریع در روند رسیدگی به مصوبه شورایعالی بیمه در هیئت دولت، گامی بزرگ و مثبت در ارتقای سلامت جامعه خواهد بود.
بنابر گزارش انجمن اطلاع رسانی دیابت، در ادامه این نشست و در پاسخ به سؤالات خبرگزاری ها به موضوع هایی مانند لزوم وجود دستگاههای پایش مداوم قند خون (CGMs) در کشور، ضرورت نظارت و آرامش در بازار واردات و تولید انسولین در کشور، هزینه لوازم کنترل قند خون، موضوعات در رابطه با واردات فوریتی داروها و تجهیزات کنترل قند خون و چالش های ناشی از نسخه الکترونیک برای پزشکان و بیماران پرداخته شد.
منبع:

1401/04/14
23:50:37
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ