معلمان در تثبیت نظام اسلامی نقش بی بدیلی داشتند

معلمان در تثبیت نظام اسلامی نقش بی بدیلی داشتند

پرسی بلاگ: وزیر آموزش و پرورش در دومین کنگره ۲۷۳ شهید فرهنگی شهر تهران اظهار داشت: سردمداران نهضت امام خمینی (ره) اغلب معلمان بودند و معلمان در تثبیت نظام اسلامی نقش بی بدیلی داشتند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، یوسف نوری در دومین کنگره ۲۷۳ شهید فرهنگی شهر تهران که در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس و با حضور تعدادی از خانواده های شهدا برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر بیشتر از ۴۰ هزار شهید فرهنگی و دانش آموز اظهار نمود: امروز در جمع بهشتیان هستیم چونکه هر یک از شهدا در روز قیامت ما را شفاعت می کنند.
وی ادامه داد: بالاتر از مقام شهید مقامی نیست و در روایات آمده است که در روز قیامت پیامبران به احترام شهدا از مرکب خود پیاده می شوند و شهدا را تکریم می کنند.
نوری با گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران، تصریح کرد: شهید چمران باوجوداینکه در موقعیت بسیار مطلوبی قرار داشت از همه داشته هایش می گذرد و در راه شهادت حرکت می کند، ازاین رو پاداشی کمتر از شهادت نباید نصیب مردان بزرگی همانند چمران و سلیمانی شود.
وی افزود: علت حادث شدن دین اسلام وجود مبارک حضرت محمد (ص) بود و علت تثبیت و ابقای دین اسلام هم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود که با هجرت به سرزمین کربلا دین جدش را تثبیت کرد و در ادامه این مسیر حضرت رضا (ع) با هجرت به سرزمین طوس به نشر دین اسلام پرداخت.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ریشه خیلی از حرکت های دینی در قرون اخیر سرزمین ما به تمدن و فرهنگی بازمی گردد که حضرت امام رضا (ع) بنیانگزار آن بود.
وی افزود: حضرت رضا (ع) یارانی را تربیت و به نقاط مختلف فرستادند که دو وظیفه اصلی بر عهده داشتند؛ اول ترویج و انتشار دین اسلام و دوم ظلم ستیزی و مبارزه با ظالمان بود، بنابراین ما شاهد شهادت خیلی از امامزادگان هستیم.
عضو کابینه دولت مردمی اضافه کرد: تمدنی که امام رضا (ع) در بیشتر از یک هزار سال قبل پایه گذاری نمود و حضرت معصومه (س) پیام آور آن بود، امام خمینی (ره) در دورانی که تفکرات دین ستیزی رواج یافته بود به توسعه و ترویج فرهنگ رضوی پرداخت و باهدف زمینه سازی ظهور قیام امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نظام اسلامی را پایه ریزی کرد.
وی با تاکید بر نقش بی بدیل معلمان در تثبیت نظام اسلامی، افزود: سردمداران نهضت امام خمینی (ره) اغلب معلمان بودند، معلمانی همچون شهید همت که کلاس درس را رها کرد و در جبهه های نبرد حق ضد باطل به مشق عشق پرداخت و یا شهید مطهری که در مقابل اسلام ستیزان با قلم خود از اسلام دفاع کرد و شاگردانی را در این راه تربیت کرد.
نوری بابیان این که در تاریخ انقلاب هم هر جا بنگری عنصر معلم وجود داشته و همواره نقش سازنده ای در تثبیت و استمرار نهاد انقلاب داشته است، اظهار نمود: جامعه معلمان کشور در دوران دفاع مقدس پنج هزار شهید فرهنگی داده است و معلمان پرچم دار تمدن بزرگ رضوی و عامل تثبیت دین اسلام بوده اند.
وی ضمن اشاره به جنایت های رژیم بعث عراق در دوران جنگ اظهار نمود: دشمن جنایتکار با بمباران مناطق مسکونی و مدارس، حمله شیمیایی به مناطق غرب کشور دست به جنایت می زد اما ما نشان دادیم که نظام اسلامی داریم و جنایت های دشمن را به مانند خودش مقابله به مثل نمی کردیم، چونکه آموزه های دینی ما چنین گفته است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ادامه داد؛ خدا رو شکر که نظام اسلامی را به تثبیت رساندیم و امروز مسئولیت ما گسترش معنویت و اخلاق و برگزاری عدالت و اقامه شعائر اسلامی است.
گفتنی است: در انتها این مراسم آئین رونمایی از کتاب یادواره ۲۷۳ شهید فرهنگی شهر تهران همراه بازندگی نامه شهدا برگزار شد.1401/03/31
19:07:21
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ