ماهنامه قلك ۹۵ ویژه خرداد منتشر شد؛

از قلک مهربان تا ماجرای دختری که مثل من و شماست

از قلک مهربان تا ماجرای دختری که مثل من و شماست

پرسی بلاگ: ماهنامه قلک 95 ویژه خردادماه با عنوان از قلک مهربان تا ماجرای دختری که مثل من و شماست منتشر گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، ماهنامه قلک ۹۵ ویژه خردادماه با عنوان «از قلک مهربان تا ماجرای دختری که مثل من و شماست» انتشار یافته است.
در چند شماره اخیر این نشریه بطور ویژه به موضوع پذیرش تفاوت ها پرداخته و سعی شده تا با بیان این مطالب و درونی کردن این مساله از کودکی، موجب ارتقا سطح زندگی اجتماعی افراد جامعه در کنار یکدیگر شود. بر این اساس در این شماره نیز الهه ایران فرد با داستان «سارا، مثل من و شما» همراه با بیانی لطیف و کودکانه به موضوع پذیرش معلولیت های جسمانی پرداخته است. در این داستان که تصویرگری آنرا نازنین ارزه گر برعهده داشته، بچه ها متوجه می شوند که می توان با وجود محدودیت های حرکتی مانند دیگران یک زندگی معمولی داشته باشند.
داستان «من بلد نیستم» نوشته لاله جعفری و تصویرگری یاسمن ثروتیان از دیگر بخش های این ماهنامه است. لاله جعفری از نویسندگان شناخته شده و مطرح کودک و نوجوان در قصه چهارم از سری داستان های «قورومبی»، در این شماره به موضوع اعتماد به نفس و اتکا به توانایی های فردی پرداخته است.
بچه ها در هر شماره و در بخش اخبار «قِل قُلَکی»، نوشته زهرا جلایی فر و تصویرگری میثم موسوی از خبرهای روز باخبر می شوند و با بیانی طنز نکات مهمی می آموزند. در این شماره در بخش اخبار با عنوان «عروسی ته دیگی!»، بچه ها از ماجرای عروس و دومادی که سوار بر یک دیگ به عروسی می روند، تلویزیونی که مزه غذاها را نشان می دهد، اردکی که صدای انسان را تقلید می کند و خانه ای که می چرخد، با خبر می شوند.
در نود و پنجمین شماره این نشریه که به آموزش مفاهیم اجتماعی، اقتصادی و سبک زندگی به کودکان سه تا هفت سال می پردازد، در بخش «بچه های دنیا»، با آداب و رسوم، فرهنگ، اقتصاد، کشاورزی و عادات غذایی کشور اوکراین آشنا می شوند.
طراحی جلد ماهنامه قلک که توسط المیرا اسکندری انجام شده است، به سبب روز محیط زیست در خردادماه، به این مساله اختصاص پیدا کرده است.
از دیگر مطالبی که در قلک ۹۵ می خوانیم: شعر «خدا جونم اجازه» سروده زهرا موسوی و تصویرگری سحر کریمیان شیرازی، داستان «قلک مهربان» نوشته مریم شجاعی پور و تصویرگری آناهیتا لیمویی، داستان «این چه کاریه؟» نوشته نسترن فتحی و تصویرگری میثم موسوی.
شماره خرداد نشریه «قلک» با مدیرمسئولی بهنام تقی پور و سردبیری معصومه یزدانی، در ۲۸ صفحه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.


منبع:

1401/03/17
22:32:59
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ