برنامه اندونزی برای تزریق دز بوستر واکسن کرونا

برنامه اندونزی برای تزریق دز بوستر واکسن کرونا

به گزارش پرسی بلاگ وزیر بهداشت اندونزی امروز (دوشنبه) اعلام نمود که این کشور بعد از واکسینه شدن کامل ۵۰ درصد از جمعیت، تزریق واکسن های تقویتی (بوستر) کووید۱۹ را برای عموم آغاز خواهد نمود که انتظار می رود این امر در انتها ماه آینده میلادی تحقق یابد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان است که زمانی هم کانون شیوع بیماری کووید۱۹ در آسیا بوده است.
بر مبنای آمارهای رسمی، ۲۹ درصد از جمعیت ۲۷۰ میلیون نفری اندونزی با استفاده از واکسن های تولید شرکتهای مختلف واکسینه شده اند.
به قول یکی از مقامات محلی، به علت عدم دستیابی بعضی از کشورها به هدف تزریقِ حتی نخستین دُز واکسن کرونا برای افراد و نابرابری ها در تزریق واکسن در داخل و خارج، این کشور تصمیم گرفت تا واکسینه شدن ۵۰ درصد از افراد، تزریق دزهای تقویتی را به تعویق اندازد.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از خبرگزاری رویترز، همینطور کشور استرالیا هم از امروز تزریق دزهای تقویتی واکسن کرونا را شروع کرده و انگلیس و آلمان هم با تزریق دزهای تقویتی این واکسن به افراد موافقت کرده اند.
تایلند هم به علت نگرانی در مورد مقاومت سویه مسری دلتا در مقابل واکسن سینوواک، به افرادی که این واکسن را دریافت کرده اند، دزهای تقویتی تزریق کرده است.1400/08/17
21:13:45
5.0 / 5
419
تگهای خبر: بیماری , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ