ششم خرداد ۱۴۰۰

پاسیاد پسر خاك به یاد مرحوم ابوترابی

پاسیاد پسر خاك به یاد مرحوم ابوترابی

سیصد و بیست و چهارمین برنامه شب خاطره به زنده یاد حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد اختصاص دارد. این برنامه ششم خرداد برگزار می گردد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، شب خاطره حوزه هنری که طبق سنت دیرینه خود پنج شنبه اول هر ماه برگزار می شود، از ساعت ۲۱ ششم خرداد ۱۴۰۰ در آستانه سالروز رحلت حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد، در برنامه ای با عنوان «پاسیاد پسر خاک» میزبان خاطرات راویانی از زندگی این مجاهد انقلابی است. این برنامه از اپلیکیشن حوزه هنری و صفحه ایسنتاگرام شب خاطره حوزه هنری پخش خواهد شد.
این برنامه که سیصد و بیست و چهارمین قسمت از این سلسله رویدادهاست با حضور و خاطره گویی مهدی چمران نایب رییس شورای مرکزی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمد حسن ابوترابی فرد برادر زنده یاد حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد از فرازهای متعدد زندگی حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد برگزار می گردد.
مهدی چمران به روایت سالهای حضور وی در جبهه های هشت سال دفاع مقدس و همرزمی با زنده یاد ابوترابی فرد می پردازد. سعید اوحدی هم اردوگاهی و هم سلولی حجت الاسلام ابوترابی فرد از دوران اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق می گوید و محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و برادر زنده یاد سید علی اکبر سالهای بعد از اسارت وی را روایت خواهد نمود.
این برنامه شب خاطره حوزه هنری با رونمایی کتاب خود نوشت خاطرات آزاده سرافراز استان خراسان شمالی «علیرضا محمودی مظفر» با عنوان «سلام آقا سید» همراه می باشد. «سلام آقا سید» را انتشارت سوره مهر منتشر نموده است.
یادآور می شود، انتشارات سوره مهر سال ۱۳۹۰ کتابی با عنوان «پاسیاد پسر خاک» شامل زندگی و زمانه حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد به قلم محمد قبادی منتشر نموده است و نام این برنامه از شب خاطره حوزه هنری هم از آن گرفته شده است.


منبع:

1400/03/04
22:13:47
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: سلول , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ