جمعیت معتادان تهران چند نفر است؟

جمعیت معتادان تهران چند نفر است؟

به گزارش پرسی بلاگ فرمانده انتظامی تهران بزرگ تعداد افراد معتاد در شهر تهران را ۴۰۰ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ۲۰ هزار نفر از این آمار را معتادان متجاهر شامل می شود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروری معتادان سروش در کهریزک اظهار داشت: گرچه پلیس مسئول ارتقاء و گسترش امنیت در جامعه است، اما نباید فراموش نماییم که برای ایجاد امنیت همه ارگان ها و نهادهای جامعه مسئولیت دارند و باید به وظایف خود عمل کنند.
رحیمی ضمن اشاره به فعالیت مرکز بازپروری سروش اظهار داشت: این مرکز که مختص نگهداری معتادان متجاهر ماده ۱۶ است با تلاشهای صورت گرفته و تغییر کاربری طی یک دهه گذشته به کمپ ترک اعتیاد و بازپروری معتادان متجاهر تبدیل شد و از آن زمان تابحال افراد زیادی در آن پذیرش شده اند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون یکی از مهم ترین معضل ها در ارتباط با معتادان متجاهر بازگشت باردیگر آنها به مصرف مواد بعد از سم زدایی است، اظهار داشت: باید با تغییر در رویکردها و شیوه بازپروری علاوه بر سم زدایی، شرایط برای بازگشت این افراد به کانون خانواده، بازار کار و جامعه هم فراهم گردد، البته نیروی انتظامی مأموریت قانونی برای بازپروری معتادان ندارد؛ اما برحسب وظیفه ذاتی و مسئولیت اجتماعی و انسانی خود این اقدام را هم انجام داده و به این حوزه ورود کرده است.
رئیس پلیس تهران بزرگ درباره تعداد معتادان در پایتخت هم اظهار داشت: برابر آمارهای ما هم اکنون ۴۰۰ هزار معتاد فقط در شهر تهران است که از این تعداد ۲۰ هزار معتاد متجاهر یعنی فاقد هرگونه سرپناه و طرد شده از خانواده هستند.

منبع:

1399/10/23
23:19:31
0.0 / 5
1127
تگهای خبر: اجتماعی , انسانی , بازار , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ