لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراكم پایتخت

لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراكم پایتخت

پرسی بلاگ: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر لزوم تاسیس پایگاه های جدید مدیریت بحران در مناطق و محلات متراكم پایتخت تاكید نمود.


رضا کرمی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هر ناحیه از مناطق شهر تهران باید از یک پایگاه مدیریت بحران برخوردار شود اظهار داشت: این پایگاه ها خصوصاً در مناطق متراکم نظیر منطقه 10 پایتخت باید اضافه شود.
وی با اعلان اینکه وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق سرمایه ای باارزش است، اظهار داشت: اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محلات، باید از پایگاه های مدیریت بحران هدایت و عملیاتی شود. به همین دلیل آماده همکاری در ساخت پایگاه جدید مدیریت بحران با شهرداری مناطق هستیم. خوشبختانه مناطق نیز همکاری خوبی با ما داشته اند وبه عنوان مثال در دیداری که مدتی پیش با شهردار منطقه 10 تهران داشتیم، بنا شد تا علاوه بر اینکه باتوجه به بافت فرسوده این منطقه دستورالعمل بهسازی لرزه ای نسبی ساختمان ها در آن اجرایی شود. مکانی نیز به ساخت یک پایگاه جدید مدیریت بحران اختصاص پیدا کند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران افزود: طی گزارشی که ما از شهردار منطقه10 دریافت کردیم، حدود 50 درصد بافت این منطقه فرسوده است و بنا بر این نیز نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده و نیز اقدامات پیشگیرانه باید در اولویت باشد.
کرمی محمدی درباره اجرای طرح مدرسه آماده نیز اظهار داشت: این طرح از چند سال پیش و با ابتکار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اجرا شد، اما از سال قبل با تفاهم نامه مشترکی که میان شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان پدافند غیر عامل و سازمان مدیریت بحران کشور به امضا رسید، اجرای این طرح به شکل ملی تبدیل شد و طرح ملی مدرسه آماده نام گرفت.
وی افزود: ما اعلام کردیم که آماده انتقال تمام تجربیات خود دراین زمینه هستیم و هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای اجرای این طرح فراهم و ظرفیت بسیار خوبی هم به وجود آمده است. حتی در شرایط کرونا شرایطی فراهم شده تا تمامی مدارس بتوانند به صورت مجازی آموزش های مربوط به مدرسه آماده را دریافت نمایند.
منبع:

1399/06/25
13:07:17
5.0 / 5
2007
تگهای خبر: آموزش , شهرداری , هدایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ