همزمان با روز جهانی گردشگری؛

ورودی كاخ گلستان از سمت خیابان ناصرخسرو باز می شود

ورودی كاخ گلستان از سمت خیابان ناصرخسرو باز می شود

به گزارش پرسی بلاگ ورودی شرقی مجموعه كاخ جهانی گلستان در خیابان ناصر خسرو تهران واقع در عمارت باب عالی بعد از نیم قرن همزمان با روز جهانی گردشگری بازگشایی می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، آفرین امامی مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: در جهت بازگشایی ورودی شرقی کاخ گلستان، عمارت باب عالی به سیستم حفاظت و سیستم بلیت فروشی الکترونیکی به روز تجهیز شده است. جلسات مختلفی در کمیته حفاظت الکترونیکی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید و این سیستم حفاظتی زیر نظر این کمیته با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارتخانه، بر مبنای استانداردهای روز طراحی و طی دو ماه نصب و افتتاح شد.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان خاطرنشان کرد: مبحث بازگشایی ورودی شرقی واقع در باب عالی در دوره های مختلف مورد بحث و بررسی بوده است تا اینکه در یکی از جلسات شورای راهبردی طرحی عرضه شد که بر مبنای آن، شورای راهبردی موافقت نمود تا ورودی شرقی کاخ گلستان با نام باب عالی بازگشایی شود.
او اظهار داشت: با بازگشایی ورودی شرقی کاخ گلستان ارتباط با بافت قدیم بازار و محور گردشگری میدان امام خمینی (ره) شامل مدرسه دارالفنون، خیابان ناصرخسرو و خانه امام جمعه یکپارچه و کامل می شود.

1399/05/25
14:01:18
5.0 / 5
2173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ