معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

برنامه ریزی برمبنای اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است

برنامه ریزی برمبنای اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است

به گزارش پرسی بلاگ كردستان معاون كل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با بررسی وضعیت كرونا در كردستان، ارزیابی عینی از وضعیت را مهم بیان كرد و اظهار داشت: در شرایط بحرانی باید برنامه ریزی ها برمبنای اصول علمی واستفاده بهینه از امكانات و تجهیزات باشد.


ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت امروز چهارشنبه (۲۷خردادماه) در جلسه ای که با حضور همراه با قائم مقام دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاور معاون استان های صدا و سیما و عضو ستاد کرونا، یکی از متخصصان عفونی معاونت بهداشتی کشور، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان با هدف بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا و ارزیابی امکانات و تجهیزات درمانی در استان، در محل سالن جلسات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، حفظ آرامش و خونسردی کادر بهداشت و درمان را درباب مقابله و شکست بیماری کرونا ضروری بیان کرد و اظهار داشت: ارزیابی عینی از وضعیت کنونی الزامی است.
وی با تاکید بر استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات در این وضعیت، اضافه کرد: در شرایط بحرانی برنامه ریزی باید برمبنای اصول علمی باشد.
معاون کل وزارت بهداشت، همین طور مردم را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از برگزاری مراسم عروسی و عزا در این شرایط بحرانی را ضروری برشمرد و ذکر کرد: برای عادی شدن شرایط و کاهش روند بیماری کرونا، نیازمند عزم ملی و همبستگی مردم هستیم.
فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به افزایش تعداد بیماران در ایام اخیر، تلاش بی وقفه پرسنل آزمایشگاهی، کادر بهداشت و درمان استان در در روند بیماریابی، مقابله و کنترل این بیماری، افزایش دو و نیم برابری تعداد تخت های بیمارستانی مختص بیماران کرونایی، راه اندازی چندین دستگاه ونتیلاتور(کمک تنفسی)، وضعیت بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های استان و تجهیز و تکمیل برخی مراکز درمانی در این شرایط بحرانی اشاره نمود.
وی با اعلان اینکه وضعیت کردستان درباب بیماری کرونا بحرانی است، خطاب به معاون وزارت بهداشت و هیئت همراه وی ادامه داد: امید است سفر شما انتقال دهنده پیام آگهی جدی به مردم باشد.
رضاعی با اعلان اینکه اوضاع استان از لحاظ اپیدمی کرونا، بحرانی است، عنوان کرد: علاوه بر تلاش پرسنل بهداشت و درمان، تجهیزات و امکانات نیازمند تصمیمات جدی و تفویض اختیار از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ذکر کرد: امیدواریم ستاد ملی مقابله با کرونا در اسرع وقت اختیار ویژه به استاندار کردستان برای بازگشت محدودیت ها را بدهد.
صدیق جدیدالاسلامی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این نشست با اعلان اینکه حضور مدیران و مسئولان ارشد وزارت بهداشت در این شرایط بحرانی مایه دلگرمی و آرامش پرسنل درمانی استان است، به آخرین آمار جدید مبتلایان کووید ۱۹، کل بستری ها و مرگ و میر ناشی از این بیماری از ابتدا تا کنون در استان اشاره نمود.
در ادامه ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا، آمار افزایشی تعداد مبتلایان و روند اپیدمی این بیماری در استان، عملکرد دانشگاه از نخستین روزهای شیوع این بیماری تا امروز را اعلام نمود.
در آخر جلسه با تاکید بر افزایش تعداد تخت های ویژه بیماران مبتلا به کرونا، دستگاه اکسیژن ساز و تانکر اکسیژن رسان در بیمارستان های کردستان و بیان مشکلات و نیازمندی ها برای آمادگی بیشتر بیمارستان ها در شرایط بحران تدابیری از طرف حاضرین اتخاذ شد.
منبع:

1399/03/29
12:32:18
5.0 / 5
2815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ