رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران خبر داد

اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای شهدا، اجرای طرح خادم منتظر در راه نجف به كربلا

اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای شهدا، اجرای طرح خادم منتظر در راه نجف به كربلا

پرسی بلاگ: رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران از اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای تمثال شهدای نصب شده سردرب كوچه ها توسط شهردار تهران آگاهی داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، مجتبی سالك رازی با بیان آن كه نباید بگذاریم یاد و نام شهدا فراموش شود گفت: استقلال امروز ایران و هر دستاورد دیگری هدیه گران بهایی است كه شهیدان، همسران و مادران و پدران آنها به ملت ایران ارزانی داشته اند و نام و یاد شهدا معرف انقلاب اسلامی ما در جهان است.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران اظهار داشت: شهدا آن قدر بزرگ و عزیز هستند كه هیچكس توان حذف نام و یاد ایشان را ندارد و علاوه بر آن در این مدت با عنایت به بررسی صورت گرفته، بیشتر این تابلوها، تابلوهایی بوده اند كه به صورت سهوی توسط پیمانكار نصب شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا ما بعنوان بسیج وظیفه خود دانستیم كه با جدیت تمام در این مساله ورود كرده و نسبت به اصلاح این تابلوها اقدامات لازم را انجام دهیم. در همین راستا به همه حوزه ها و پایگاه های تابعه خود ابلاغ كرده ایم كه با همكاری نواحی سپاه درحدتوان مبادرت به چسباندن برچسب عنوان شهید بر روی تابلو های سر درب معابر و كوچه ها كنند.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران اشاره كرد: باید بدانیم شهدا زنده هستند و با نیت خالص این كار را انجام می دهیم. پس از حوزه ها و پایگاه های خود خواسته ایم كه با مشاهده كوچك ترین مغایرت درباب عناوین معابر مزین به نام شهدای والامقام، در كمترین زمان ممكن ودر حد توان خود نسبت به اصلاح تابلوها اقدامات لازم را به عمل آورند.
وی افزود: یكی از افتخارات ما این است كه طی سال های گذشته با نصب تمثال شهدا، كوچه های شهرمان را به تصویر و جملات شهدا مزین كرده ایم، شهدایی كه در این محلات زندگی می كردند و عطر و یادشان هنوز وجود دارد و عمده خانواده هایشان هنوز در این مناطق زندگی می كنند.
سالك از اختصاص اعتبار برای بازسازی تابلوهای تمثال شهدای نصب شده سردرب كوچه ها توسط شهردار تهران آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از دغدغه های ما بازسازی تابلوهای فرسوده شده تمثال شهدا بود كه با رایزنی های انجام شده و به دستور دكتر حناچی و با همكاری سازمان زیباسازی نصب تابلوها در هفته دفاع مقدس صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران اشاره كرد: امیدواریم كه مدیون خون شهدا نشویم و ما خودرا وامدار شهدا و خانواده معظم ایشان می دانیم و اجازه نخواهیم داد بعضی از افراد سود جو و فرصت طلب نام و یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه كمرنگ كنند.

اجرای طرح "خادم منتظر" در راه پیاده روی نجف به كربلا

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران همین طور از اجرای طرح "خادم منتظر" همزمان با ایام اربعین حسینی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: طرح "خادم منتظر" به منظور ساماندهی موضوعات خدماتی، نظافت و رفت و روب،، امدادی و فرهنگی در راه پیاده روی نجف به كربلا توسط شهرداری تهران به اجرا در خواهد آمد.
دبیر ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران اضافه كرد: هر ساله در راه زوار، موكب ها و خیمه های فراوانی برای پذیرایی برپا می شود كه صحنه های بسیار زیبایی را خلق می كنند. بیشتر مردم با تمامی دارایی خود حتی به اندازه قرص نان یا با شستن پای زوار به مردم خدمت می كنند و این خدمت را برای خود افتخاری بزرگ می دانند.
مجتبی سالك اشاره كرد: كار كردن برای دوده (علیهم السلام) نیاز به منسب و جایگاه ندارد و سریع ترین مسیر برای عاقبت بخیری و سعادت انسان، كار كردن در دستگاه دوده (ع) است، پس هنر ما در فراهم كردن بستر كار و فعالیت جهادی در این امر برای عموم مردم است.
وی اظهار داشت: یكی از مواردی كه در این كنگره بزرگ جهانی می بایست بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد، ساماندهی و منظم سازی مسائلی نظیر رفت و روب مسیر، ارائه خدمات امدادی و فرهنگی است كه هدف اصلی ما اجرای این موضوعات به صورت خودجوش و مردمی است.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران اضافه كرد: در این طرح محبان اباعبدالله الحسین مقابل السلام با ثبت نام در یكی از عناوین مذكور و به صورت زمان بندی شده در اجرای این طرح ها و خدمت رسانی به زائران مشاركت خواهند كرد.
سالك اظهار داشت: به همین دلیل علاقمندان به مشاركت در این طرح می توانند تا دهم مهرماه سال جاری بوسیله آدرس Khadem.tehran.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
مجتبی سالك اشاره كرد: كنگره بزرگ اربعین، بزرگترین اجتماع مذهبی مسلمانان است كه در جهان نظیر ندارد، این راهپیمایی بزرگ یك ركورد شناخته می شود، ركوردی كه بیشتر از ۲۰ میلیون نفر مسلمان از نقاط مختلف جهان با پای پیاده برای زیارت حضرت سیدالشهدا مقابل السلام به سمت كربلای معلی حركت كرده و حماسه ای بزرگ خلق می كنند و خدمت به این زوار یك توفیق الهی است كه مایه مباهات و افتخار انسان خواهد بود.
منبع:

1398/06/30
20:01:07
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ