معاون كانون پرورش فكری كشور:

جشنواره بین المللی قصه گویی آبان ماه امسال

جشنواره بین المللی قصه گویی آبان ماه امسال

به گزارش پرسی بلاگ، معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی در آبان سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: در دوره گذشته این جشنواره نمایندگانی از 26 کشور جهان حضور داشتند.فرهاد فلاح در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی در سراسر کشور، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره که مقرر است با حضور کشورهایی از جهان آبان ماه سال جاری برگزار شود، به زودی ابلاغ خواهد گردید.
وی با اعلان اینکه جشنواره بین المللی قصه گویی دارای سه مرحله است، اضافه کرد: استانی، ملی و رسانه ای سطحی هستند که مقرر است داوطلبان در آنها رقابت کنند.
دبیر جشنواره بین المللی قصه گویی با اعلان اینکه اولین مرحله این جشنواره آبان ماه برگزار می شود، بیان کرد: مهلت ارسال آثار آبان ماه ۱۴۰۲ تعیین شده و علاقمندان از سراسر کشور در این رویداد حضور خواهند داشت.
فلاح با اعلان اینکه مرحله ملی این جشنواره بین المللی قصه گویی شب یلدای سال ۱۴۰۲ برگزار می شود، اظهار داشت: سال قبل ۲۶ کشور در جشنواره بین المللی قصه گویی ایران حضور داشتند که امسال پیش بینی می نماییم که تعداد این حضار بیشتر باشد.
وی با اعلان اینکه شعار این جشنواره بین المللی با قصه لبخند بسازیم است، اضافه کرد: موضوعات این جشنواره بین المللی، قرآنی، دینی و مذهبی، اسطوره ها و نام آوران از فردوسی تا شهید سلیمانی، کارآفرینی، شرکت های تجاری و موضوعات آزاد خواهد بود.
معاون فرهنگی کانون پرورش کودکان و نوجوانان کشور با اعلان اینکه جشنواره قصه گویی ایرانی به ثبت ملی رسیده است، اشاره کرد: یکی از تأکیدات ما در کانون پرورش فکری، ثبت جهانی جشنواره بین المللی قصه گویی در دنیا است.
فلاح اظهار داشت: برای نیل به این منظور برای اولین بار در دنیا جایزه ویژه جهانی قصه گویی در جشنواره بین المللی قصه کانون پرورش فکری ایران دیده شده است.

1402/06/17
14:29:37
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ