راه اندازی شهروند محله در محلات تهران

راه اندازی شهروند محله در محلات تهران

پرسی بلاگ: مدیرعامل شرکت شهروند درباره ی چگونگی بهره مندی از حق امتیاز فروشگاه شهروند و تأسیس شعبه های شهروند محله توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، داود قربانیان با اعلان اینکه ارائه خدمات در مجموعه شهرداری تهران، یک وظیفه اصلی و بنیادی است، عنوان کرد: کلانشهر تهران نیازمند ساختارهای متنوع و گوناگون در زمینه ارائه خدمات است. یکی از سازمان ها و ساختارهایی که برای ارائه خدمات به شهروندان پیش بینی شده، فروشگاه شهروند با ۲۷ سال قدمت است.
مدیرعامل شرکت شهروند افزود: فروشگاه شهروند تا قبل از دوره ی جدید بیشتر به عرضه کالای سبد مصرف خانوار و بعضاً پوشاک اکتفا کرده بود. در دوره ی جدید باتوجه به تاکید شهردار تهران، قرار شد که شبکه از نظر فیزیکی توسعه یابد و از مشارکت بخش خصوصی و افراد مشتاق تأسیس شعبه های حق امتیاز، استفاده گردد.
قربانیان با اعلان اینکه زیرساخت های قانونی و نرم افزاری پروژه «شهروند محله» آماده شده است، اظهار داشت: افراد می توانند با مراجعه به سایت داوطلب شوند تا پروژه شهروند محله با مشارکت بخش خصوصی جلو برده شود. این اقدام از هفته گذشته شروع شده است.
وی درباره ی شرایط لازم عموم جهت شرکت در پروژه «شهروند محله»، توضیح داد: افراد باید حداقل ۱۵۰ متر فضای فروشگاهی داشته باشند که در این صورت تمامی عملیات تجهیز، تامین کالا و برندینگ، سیستم های نرم افزاری و فروش توسط مجموعه شهروند به انجام می رسد. مکان تأسیس فروشگاه در پروژه «شهروند محله» با آورنده یا بخش خصوصی است.
بگفته مدیرعامل شرکت شهروند؛ هر ملکی که چهارچوب های لازم فروشگاه شهروند را داشته باشد در پروژه شهروند محله دخیل خواهد شد.
قربانیان ضمن اشاره به نیازمندی مردم به کالای بادوام علاوه بر کالای مصرفی، اظهار داشت: کارکنان شهرداری، نهادهای دولتی و خصوصی و همین طور عموم شهروندان فارغ از سبد مصرفی، نیاز به سبد کالای بادوام هم دارند.
ایشان سپس عنوان کرد: باتوجه به افزایش قیمت لوازم خانگی، نیاز به نهادی که بتواند لوازم خانگی را بصورت اقساطی با سودی عادلانه دراختیار مردم قرار بدهد، احساس می شد.
مدیرعامل فروشگاه شهروند ضمن اشاره به شروع پروژه فروش اقساطی کالا از فروشگاه بیهقی، اظهار داشت: هفته گذشته این پروژه به فروشگاه شهروند بوستان هم توسعه پیدا کرد. توسعه سبد اقساطی در فروشگاه های شهروند درحال اجرا است.
قربانیان درباره ی سقف خرید اقساطی توضیح داد: برای کارکنان شهرداری تا سقف ۵۰ میلیون تومان و برای سایر کارکنان نهادهای دیگر تا سقف ۳۰ میلیون تومان خرید اقساطی در نظر گرفته شده است. البته این دو سقف اعلامی برای شروع کار پیش بینی شده و در آینده توسعه پیدا خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه تعاملی با مدیرعامل بانک شهر امضاء شد تا بانک شهر دراین باره تامین اعتبار کند، اضافه کرد: این منابع از فروشگاه های شهروند و بانک شهر تامین خواهد شد تا شهروندان لوازم خانگی موردنیاز خودرا بصورت اقساطی با پایین ترین سود و کارمزد ممکن تهیه کنند.
مدیرعامل فروشگاه شهروند در ادامه سخنان خود افزود: افرادی که عضویتی در سازمان ها و شرکت های دولتی یا خصوصی ندارند، می توانند بوسیله چک صیادی خدمات را از فروشگاه های شهروند برای خرید اقساطی دریافت نمایند.
بر طبق گزارش سایت شهر، قربانیان درباره ی توسعه فروشگاه های شهروند در خارج از استان تهران هم اظهار داشت: با شهرداری های شهرهای دیگر درحال گفت و گو هستیم. اگر محل مناسبی در اختیار فروشگاه شهروند قرار گیرد، محدودیت قانونی نخواهیم داشت. در حال حاضر با استان خوزستان، مرکزی، سیستان و بلوچستان و فعالان تجاری استان مازندران مذاکراتی انجام شده است.
منبع:

1401/07/11
10:16:06
5.0 / 5
164
تگهای خبر: خدمات , خرید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ