انهدام باند سارقان لندکروز در تهران

انهدام باند سارقان لندکروز در تهران

پرسی بلاگ: رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان کامیونت، باند سارقان لندکروزر، دزدان شیک پوش و انهدام بزرگترین باند سرقت طلای تهران در چندین عملیات جداگانه آگاهی داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اشاره به با اهمیت ترین پرونده های پلیس آگاهی در ایام اخیر اظهار داشت: سرقت از دو راننده کامیونت با شیوه و شگرد بیهوشی در مرکز تهران سبب شد تا رسیدگی به این پرونده در دستورکار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گیرد. تحقیقات ابتدایی مشخص کرد که متهم با اجاره آپارتمان مبله و به بهانه اثاث کشی طی تماس با شرکت باربری درخواست کامیونت کرده و با چرب زبانی راننده را به داخل منزل کشانده و با خوراندن آبمیوه مسموم با قرص های خواب آور به مال باختگان، کامیونت و تلفن همراه و پول نقد آنها را به سرقت برده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اشاره کرد: اهمیت موضوع سبب شد تا کارآگاهان بلافاصله وارد عمل شوند و به بازنگری لحظه به لحظه دوربین های مداربسته اطراف صحنه وقوع جرم بپردازند. در ادامه کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی توانستند چهره سارق حرفه ای را شناسایی کنند.

گودرزی اظهارکرد: همین موضوع کافی بود تا کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی رصدهای اطلاعاتی گسترده را شروع و با اقدامات پلیسی هویت و مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کنند. بعد از دریافت اطلاعات مهم، کارآگاهان با هماهنگی های قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی افزود: متهم بعد از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود با شگرد بیهوشی معترف شد و ماموران نیز اموال مسروقه را در مخفیگاه وی کشف کردند.

ولیپور گودرزی اظهار داشت: باتوجه به شناسایی دو مالباخته، متهم با هماهنگی مرجع قضائی برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت. همین طور تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد.
اتباع سارق که اموال دزدی را به افغانستان می بردند، دستگیر شدند
رییس پلیس آگاهی پایتخت در ادامه با اشاره به اطلاع ماموران از منتقل شدن اموال مسروقه به کشور افغانستان اظهار داشت: سرقت های متوالی موبایل قاپی در سطح خیابان های تهران سبب شد تا رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گیرد. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص کرد که بیشتر تلفن های همراه مسروقه با جاسازی در جعبه های میوه به کشور افغانستان منتقل شده است.

ولیپور گودرزی اشاره کرد: کارآگاهان بعد از رصد گسترده هویت و مخفیگاه سه متهم اصلی این پرونده پیچیده را در جنوب تهران شناسایی نمودند و در ادامه بعد از هماهنگی با مرجع قضایی راهی مخفیگاه سارقان که از اتباع کشور افغانستان بودند، شده و در یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.

وی افزود: متهمان به اداره هجدهم پلیس آگاهی منتقل شدند و در تحقیقات ابتدایی به جرم موبایل قاپی و انتقال اموال مسروقه به کشور افغانستان اعتراف کردند. همین طور با هماهنگی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان قرار گرفتند و تحقیقات درباره ی این پرونده نیز ادامه دارد.
باند سرقت لندکروز در تهران منهدم شد
رییس پلیس پایتخت با اشاره به انهدام باند سرقت لندکروز در تهران اظهار داشت: سرقت های سریالی لندکروز از شهروندان با یک شیوه و شگرد خاص، سبب شد تا تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به این پرونده رسیدگی کنند. بعد از تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد که سارقان بعد از شناسایی لندکروز در سایت دیوار با مالباختگان قرار گذاشتند و با بهره گیری از سلاح سرد از نوع قمه خودروی مورد نظر را به سرقت برده و متواری شده اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اشاره کرد: حساسیت موضوع سبب شد تا کارآگاهان رصدهای اطلاعاتی را آغاز نموده و با تحقیقات شبانه روزی مخفیگاه متهمان را شناسایی کنند. بعد از دریافت این اطلاعات و بعد از هماهنگی با مرجع قضایی کارآگاهان راهی مخفیگاه متهمان شدند و در یک عملیات ضربتی دو سارق حرفه ای را دستگیر کردند.

ولی پور افزود: از خانه متهمان چهار دستگاه خودروی سرقتی لندکروز کشف شد. همین طور متهمان بعد از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی در تحقیقات به جرم خود در خصوص سرقت لندکروز از شهروندان معترف شدند.

وی اظهار نمود: با هماهنگی مرجع قضایی، متهمان برای کشف ابعاد دیگر پرونده در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات نیز دراین زمینه ادامه دارد.
دستگیری سارقان شیک پوش در تهران
ولیپور گودرزی با اشاره به دستگیری سارقان کت و شلواری اظهار داشت: وقوع سرقت های سریالی از خانه های شهروندان در سطح شهر تهران، سبب شد تا رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گیرد. برمبنای تحقیقات ابتدایی پنج سارق حرفه ای با شکستن در ورودی وارد خانه ها شدند و پول، طلا، جواهرات و ساعات گرانقیمت را دزدیدند.

وی اضافه کرد: بررسی کارآگاهان مشخص کرد که متهمان به جهت اینکه کسی به آنها مشکوک نشود با کت و شلوار به صحنه سرقت رفته و به تعدادی زیادی خانه در سطح شهر تهران دستبرد زده اند. کارآگارهان در گام اول دوربین های مداربسته اطراف خانه ها را چک کردند و با بازنگری لحظه به لحظه فیلم آنها هویت و مخفیگاه سارقان حرفه ای را شناسایی نمودند.

رییس پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: کارآگاهان به دنبال دریافت این اطلاعات و بعد از هماهنگی با مرجع قضایی به مخفیگاه سارقان رفتند و پنج متهم را دستگیر و مقادیر زیادی از اموال مسروقه آنان کشف و ضبط کردند. متهمان به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شدند و در تحقیقات ابتدایی به جرم خود در خصوص سرقت از خانه های شهروندان در تهران معترف شدند. همین طور تحقیقات کارآگاهان در ارتباط با این پرونده همچنان ادامه دارد.
باند سرقت طلا در تهران منهدم شد
ولیپور گودرزی با اشاره به منهدم شدن بزرگترین باند سرقت طلا در تهران اظهار داشت: وقوع سرقت های سریالی از بانوان تهرانی در سطح شهر با یک شیوه و شگرد خاص، موجب شد تا به این پرونده توسط تیمی از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی رسیدگی شود.

وی اضافه کرد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص کرد که متهمان در پوشش خانوادگی مسافر سوار می کردند و با صحبت درباره ی این که از کشور عراق آمدند و قصد خرید طلا دارند، از مالباختگان مشاوره دریافت می کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اشاره کرد: بررسی ها نیز نشان دهنده این بود که سارقان بعد از دریافت طلای مالباخته بصورت پنهانی آنرا با طلای بدل تعویض کرده و بعد از پیاده کردن مسافر از خودرو بلافاصله فرار کرده اند. حساسیت موضوع سبب شد تا کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی وارد عمل شوند و با بازنگری دوربین های مداربسته پلاک خودرو سارقان را شناسایی کنند. همین طور کارآگاهان با رصد اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی خانه این سارقان حرفه ای که اعضای یک خانواده هستند را شناسایی نمودند.

وی اظهار نمود: بعد از دریافت این اطلاعات و بعد از هماهنگی با مرجع قضائی کارآگاهان راهی مخفیگاه سارقان حرفه ای شدند و سه مرد و سه زن را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: متهمان بعد از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی به جرم خود معترف شدند. همین طور در بررسی های بیشتر کارآگاهان مشخص شد که سارقان با بهره گیری از این شیوه و شگرد خاص در بیشتر استانهای ایران طلای بانوان را سرقت کرده و تحت تعقیب بودند. همین طور متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان نهم پلیس آگاهی قرار دارند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.
1401/05/25
20:44:09
5.0 / 5
219
تگهای خبر: پلیس , خرید , دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ