مدیرعامل سازمان انتقال خون:

كمبود خون در كشور وجود ندارد

كمبود خون در كشور وجود ندارد

به گزارش پرسی بلاگ مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به استقبال خوب مردم از اهدای خون و فراورده های خونی در كشور اظهار داشت: هم اكنون ذخیره خون و فراورده های خونی در كشور كافی است و هیچگونه كمبودی از نظر تامین خون در سراسر كشور شامل مناطق سیل زده و... نداریم.


دكتر علی اكبر پورفتح الله در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت ذخایر خون و فزراورده های خونی در كشور طی تعطیلات نوروزی، اظهار داشت: با عنایت به اینكه سازمان انتقال خون از پیش از اغاز تعطیلات نوروزی تمهیداتی را برای این ایام پیش بینی و از مردم برای رجوع به مراكز اهدای خون دعوت كرده بود، با ذخیره خونی مناسبی وارد سال ۱۳۹۸، شدیم.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون میزان ذخایر خونی شش برابر مصرف روزانه خون و فراورده های خونی در سراسر كشور است، اضافه كرد: ازاین رو ذخیره اطمینان بخشی از نظر خون و فراورده های خونی در كشور داریم. در عین حال مراكز اهدای خون هم در كشور فعالیت دارند و در پنج نقطه از استان تهران هم مراكز اهدای خون در تعطیلات نوروز به جز سیزدهم فروردین ماه به فعالیتشان ادامه می دهند.

پورفتح الله با اشاره به رجوع خوب مردم به مراكز اهدای خون در تعطیلات نوروزی، افزود: این میزان رجوع نوید خوبی است كه حتی اگر با بحران هم مواجه شویم، كمبودی از نظر تامین خون و فراورده های خونی نخواهیم داشت. ازاین رو میزان مراجعات در نوروز خیلی خوب بوده است. به طوریكه روز گذشته در تهران ۷۰۰ نفر به مراكز اهدای خون مراجعه نموده اند و امروز هم در سطح شهر تهران جمعیت اهداكنندگان خون حجم بالایی داشت.
مدیرعامل سازمان انتقال خون در ادامه صحبت هایش با اشاره به اینكه در مراكز استان ها و در تهران امكان اهدای پلاكت و پلاسما به صورت مستقیم وجود دارد، اظهار داشت: باید توجه كرد كه بیماران مبتلا به سرطان به حجم بالایی از پلاكت نیاز دارند. حال با اهدای مستقیم پلاكت كه برابر با شش واحد اهدای معمولی است، می توان پلاكت مورد نیاز مبتلایان به سرطان را تامین كرد.
پورفتح الله تصریح كرد: هم اكنون ذخیره خون و فراورده های خونی در كشور كافی است و با این میزان به ۱۰۰ درصد نیازهای بیمارستانی پاسخ می دهیم و هیچگونه كمبودی از نظر تامین خون و فراورده های خونی در سراسر كشور شامل مناطق سیل زده و... نداریم.1398/01/07
19:52:38
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ