توسط انتشارات تمدن علمی؛

نظریه توهم منتشر گردید

نظریه توهم منتشر گردید

کتاب نظریه توهم اثر های اسپنسر گولد و ترجمه کیومرث پارسای توسط انتشارات تمدن علمی منتشر گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، انتشارات تمدن علمی کتاب «نظریه توهم» اثر های اسپنسر گولد و ترجمه کیومرث پارسای را در ۹۴ صفحه و بهای ۵۵ هزار تومان منتشر نموده است.
در معرفی این کتاب آمده است: «توهم یعنی، هر انگیزه یا محرکی که مرکز توجه، تفکرات، عواطف یا وضعیت آگاهی انسان را منحرف کند. هرگاه خاطره ای از گذشته را به ذهن بیاورید و از نظر عاطفی تحت تأثیر قرار بگیرید، گرفتار توهم می شوید. هر گاه تفکرات در چرخه ای منفی گرفتار و سبب نگرانی شما از آینده ای موهوم شود، گرفتار توهم می شوید.
می توانید انتخاب کنید که تأثیرات توهمی این محرک ها را دوست نداشته باشید، یا دوست داشته باشید. همه ما در وضعیت توهم واقعی قرار می گیریم، ولی هیچ یک از تجربیات ما دراین زمینه، مشابه دیگری نیست؛ برای اینکه هریک از ما واقعیت توهم را با قالب متفاوت خود درک می کند. امتناع از پذیرش واقعیت توهم، یعنی همچنان تحت تأثیر واقعیت توهم قرار داشتن. انسان بطور طبیعی برای آگاه بودن از واقعیت توهم ساخته نشده است، بنابراین، ضروریست هر فرد میزان آگاهی خود از این واقعیت را افزایش دهد. تبدیل شدن به شخصیتی آگاه از واقعیت توهم، عملی روشنگرانه و مفیدست.»

1401/03/30
07:55:58
5.0 / 5
179
تگهای خبر: ترجمه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ