با حضور حدادعادل؛

همایش ایرانشناسان و اساتید زبان فارسی اوراسیا

همایش ایرانشناسان و اساتید زبان فارسی اوراسیا

پرسی بلاگ: ششمین همایش ایرانشناسان و استادان زبان و ادبیات فارسی اوراسیا، با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی، در محل سفارت ایران در روسیه انجام می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، ششمین همایش ایرانشناسان و استادان زبان و ادبیات فارسی اوراسیا، جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل رییس بنیاد سعدی، توسط سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در محل این سفارت انجام می شود.
مسعود احمدوند رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در روسیه و دبیر این همایش در این زمینه، اظهار داشت: در ششمین همایش ایرانشناسان و اساتید زبان و ادبیات فارسی اوراسیا، ۲۶ تن از اساتید دانشگاه و کارشناسان از شهرهای مختلف فدراسیون روسیه مانند مسکو، یکاترینبورگ، نیژنی نووگراد، پترزبورگ، ماخاچ قلعه، قازان، ولادی قفقاز و همچنین، کشورهای قزاقستان، تاجیکستان و ارمنستان حضور می یابند.
وی اضافه کرد: شرکت کنندگان این همایش در سه پنل تخصصی درباره موضوعات و مسائل ایرانشناسی و زبان فارسی در زمینه اوراسیا سخنرانی می کنند.
احمدوند افزود: آئین افتتاحیه این همایش با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رییس بنیاد سعدی، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه، ایرینا کرایوا، رییس دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو و الان آگایف، رییس دانشگاه دولتی اوستیای شمالی انجام می شود. پنل سوم این همایش با تاکید بر ایرانشناسان جوان به سخنرانی هشت استاد جوان از دانشگاه های مختلف روسیه اختصاص یافته است.
رایزن فرهنگی ایران در روسیه اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب های انتشار یافته به زبان روسی در زمینه ایرانشناسی توسط رایزنی فرهنگی ایران در روسیه و بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا از دیگر بخش های این همایش یک روزه است.


منبع:

1401/03/11
23:08:59
5.0 / 5
198
تگهای خبر: شركت , كتاب , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ