رئیس مركز وكلای قوه قضائیه استان اردبیل خبرداد:

رقابت 2 هزار و 69 نفر در آزمون وکلای قوه قضائیه استان اردبیل

رقابت 2 هزار و 69 نفر در آزمون وکلای قوه قضائیه استان اردبیل

به گزارش پرسی بلاگ اردبیل رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اظهار داشت: جمعه این هفته 23 مهرماه آزمون وکلای قوه قضائیه استان اردبیل با رقابت 2 هزار و 69 نفر داوطلب در اردبیل و پارس آباد انجام می شود.


سرتیپ جهانی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار نمود: آزمون امسال در چهار حوزه برگزار می گردد که سه حوزه مختص شهرستان پارس آباد است.
وی اشاره کرد: در شهرستان پارس آباد و دانشگاه پیام نور 202 نفر، دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد 132 نفر، و آموزش و پرورش پارس آباد نیز 168 نفر داوطلب ورود به حرفه وکالت باهم رقابت می کنند.
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اضافه کرد: در اردبیل نیز در دانشگاه محقق اردبیلی یک هزار و 567 داوطلب باهم رقابت می کنند تا بالاترین ها در مرکز وکلای قوه قضائیه اردبیل پذیرش شوند.
جهانی بیان کرد: در مجموع در این آزمون بیش از 2 هزار و 69 نفر باهم رقابت می کنند تا از بین آنها داوطلبانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند در آزمون وکلای قوه قضائیه اردبیل پذیرفته شوند.
وی با اعلان اینکه هم اکنون 543 نفر وکیل و کارآموز در سطح استان اردبیل فعالیت می نمایند، اظهار داشت: تعداد وکلای مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل 259 نفر آقا و 146 نفر خانم است.
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اشاره کرد: تعداد کارآموزان این مرکز 89 نفر آقا و 49 نفر خانم هستند که در مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل درحال فعالیت می باشند.
جهانی افزود: ما در مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل نسبت به ارائه خدمات معاضدتی در دادگاه های عمومی، زندان ها و هچنین سامانه 129 که در مرحله راه اندازی است، به گروههای مختلف اقدام می نماییم.
وی از ارائه خدمات معاضدتی در 14 حوزه قضائی بصورت کشیک و رایگان آگاهی داد و بیان کرد: در مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل ارائه مشاوره ها نیز بصورت رایگان انجام می شود.
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اظهار داشت: در تعامل و ارتباط با کمیته امداد، بهزیستی، انجمن ام اس، بسیج کارگری و حقوقدانان اهتمام می نماییم تا خدمات معاضدتی را برای این گروه ها و اقشار جامعه نیز ارائه نماییم.
جهانی به کسب موفقیت اخیر این مرکز اشاره نمود و اظهار داشت: در سطح کشور و در زمینه اداری و مالی با کسب بیشترین امتیاز مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل توانست جایگاه و رتبه ممتاز را به خود اختصاص دهد.
وی افزود: در آستانه تمدید دفترچه وکلا هستیم که از روز شنبه این برنامه شروع می شود و در کنار آن 70 نفر از قبول شدگان سال 99 با تشکیل پرونده مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل دیگر خدمات این مرکز را در روزهای کرونائی تهیه و توزیع بسته های حمایتی در امتداد طرح مواسات اعلام و اظهار نمود: این بسته های حمایتی که با تلاش و کوشش مرکز تهیه شده در میان خانواده های نیازمند و بی بضاعت توزیع شده است.
جهانی به کارهای مرکز وکلای قوه قضائیه استان اردبیل اشاره و اشاره کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در این مرکز در خدممت اهالی استان باشیم تا در حد وسع و توان گره گشای مشکلات حقوقی و قضائی مراجعین بوده و باکیفیت مطلوب این خدمات را ارائه نماییم.
آزمون روز جمعه از ساعت 8 بامداد شروع خواهد شد که داوطلبان باید نیم ساعت پیش از آزمون در محل برگزاری آزمون در چهار حوزه پارس آباد و اردبیل حاضر باشند.
منبع:

1400/07/23
10:02:58
5.0 / 5
406
تگهای خبر: آموزش , خدمات , كیفیت , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ