عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

ضرورت ترمیم و توسعه زیر ساخت های شهری منطقه ۶

ضرورت ترمیم و توسعه زیر ساخت های شهری منطقه ۶

به گزارش پرسی بلاگ عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: منطقه ۶ تهران نگین شهر تهران است و باید با عنایت به وجود اماکن مهم و تردد فراوان، زیر ساخت های شهری آن ترمیم و توسعه یابد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، حبیب کاشانی در حاشیه جلسه ملاقات مردمی با شهروندان منطقه ۶ خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولین باید با سعه صدر و تکریم حرف مردم را گوش داده و از فرصتی که خداوند در اختیارشان گذاشته است در جهت خدمت بی منت و رضایت شهروندان استفاده نمایند چونکه مردم مدیران صبور و حرف شنوا نیاز دارند.
وی منطقه ۶ را قلب ادیان الهی پایتخت دانست و تصریح کرد: به علت وجود کلیساها و کنیسه ها و سکونت شهروندان اقلیت مذهبی، این منطقه خواستگاه ادیان الهی بوده و توجه به این قشر و تأمین رضایت ایشان اهمیت فراوانی دارد.
مهم ترین مأموریت شورای ششم تأمین رضایمندی مردم است
حجت الاسلام و المسلمین آقا میری عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این جلسه اظهار داشت: با عنایت به وضعیت اقتصادی و شیوع بیماری کرونا، جامعه وضعیت شکنندگی پیدا کرده است و مدیران باید در سامان بخشیدن به این اوضاع و تأمین رضایتمندی مردم با جان و دل تلاش کنند.
این عضو شورای شهر ضمن خداقوت به شهردار و مدیران شهری منطقه ۶ عنوان کرد: هدف ما از این نشست، برنامه ریزی جهت رفع معضلات و مشکلات حوزه شهری است تا سطح رضایتمندی شهروندان را در جامعه بالا ببریم و به صورت مستقیم دغدغه های مردم را بشنویم و در جهت حل آن تلاش نماییم.
منطقه ۶ هسته اصلی تهران معاصر است
در ابتدای این نشست تورج فرهادی شهردار منطقه۶ ضمن عرضه گزارش عملکرد شهرداری قلب پایتخت با اشاره به اینکه منطقه شش تهران در عمل، تهران معاصر است، اظهار داشت: توسعه تهران در چند دهه پیش از انقلاب از منطقه ۶ شروع شده و زیرساخت هایی که در تهران قدیم وجود نداشته، در این منطقه به منظور پشتیبانی از تهران قدیم بوجود آمده است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: در این منطقه، اماکن مختلف درمانی، آموزشی، علمی و فرهنگی وجود دارد و این منطقه بعنوان قلب فرهنگی پایتخت شناخته می شود.
فرهادی با اشاره به اینکه منطقه ۶ تهران دارای مرجعیت و مرکزیت به لحاظ مراکز بهداشتی و درمانی است، تصریح کرد: این منطقه به واسطه حضور وزارت خانه ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، هتل ها، سفارتخانه ها، دفاتر اداری، مطب ها و کلینیک های بسیاری که در این محدوده قرار دارد، مورد توجه همه مردم ایران است و اداره آن شرایط خاص خویش را می طلبد. جمعیت ساکن در منطقه ۶ تهران حدود ۲۵۰ هزار نفر است، اما جمعیت شناور آن در طول روز میلیونی می شود؛ بخشی از ترددها در این منطقه به واسطه حضور شهروندان و هموطنان از اقصی نقاط کشور به بیمارستان ها و مراکز درمانی است.
شهردار منطقه ۶، با اشاره به اینکه این منطقه مرکز مناسبت های ملی، مذهبی، محلی و... می باشد و مرکزیت همه را در خودش دارد، اظهار نمود: زیرساخت هایی باید برای این برنامه ها در این منطقه ایجاد شود و در همه چارچوب ها نگاه ویژه ای نیاز است.
فرهادی در مورد ناوگان حمل و نقل عمومی با اشاره به اینکه این منطقه نقطه مرکزی تهران و ویترین شهر تهران است، بیان نمود: با عنایت به این که مسیر چهار خط مترو در این منطقه است، بنابراین توجه به حوزه حمل و نقل و ترافیک و آرام سازی و زیباسازی معابر و ایجاد مبلمان شهری در این منطقه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و اتوبوس تندرو، تاکسی، سیستم مترو به لحاظ تاسیسات و زیرساخت ها احتیاج به بازبینی دارد.
شهردار منطقه۶ در انتها اضافه کرد: در سالجاری، ۴ فضا جهت راه اندازی همراه سرای بیماران بستری در بیمارستان های محدوده مرکزی تهران مشخص کردیم که با همکاری خیرین آماده سازی می شود.
بر طبق این گزارش، این نشست که با حضور دبیران شورایاری و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی انجام شد اعضا شورای شهر تهران بعد از ملاقات و گفتگو با مدیران شهری منطقه تهران با شهروندان قلب پایتخت ملاقات کردند.
طبق گزارش روابط عمومی منطقه ۶، در این دیدار حبیب کاشانی و حجت الاسلام والمسلمین آقا میری اعضای شورای اسلامی شهر تهران، بعد از شنیدن درخواست ها و مشکلات مردم این منطقه علاوه بر راهنمایی مراجعین، دستورات لازم برای پیگیری و تسریع در رفع این مشکلات را صادر کردند.
منبع:

1400/06/20
11:28:37
5.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ