توسط انتشارات سوره مهر؛

بامداد شام به چاپ ششم رسید

بامداد شام به چاپ ششم رسید

پرسی بلاگ: کتاب بامداد شام شامل خاطرات حسین امیرعبداللهیان نوشته محمدمحسن مصحفی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، کتاب «صبح شام» شامل خاطرات حسین امیرعبداللهیان نوشته محمدمحسن مصحفی اخیرا توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسیده است.
سابقه ی روابط دیپلماتیک میان تهران و دمشق به میانه های دهه بیست شمسی بر می گردد و از همان سال ها تا به امروز، میتوان دید که ارتباط میان دو کشور ایران و سوریه، هیچ وقت بر اساس دشمنی نبوده است. در کتاب «صبح شام» که از خاطرات حسین امیرعبداللهیان استخراج شده، روایتی از بحران سوریه در سه بخش مطرح می شود.
در بخش نخست، بیداری جهان اسلام و عرب و مقابله هایی که با آن رخ داد، سواستفاده هایی که از ایجاد شکاف میان شیعه و سنی صورت گرفت، انگیزه های اقتصادی آمریکا برای مداخلات نظامی و اهداف او از ترویج دموکراسی در جهان عرب، تفاوت میان اعتراضات سوریه و سایر کشورهای عربی، تلاشهای سیاسی صورت گرفته میان تهران و دمشق، طرح چهارماده ای ایران، فشارهای روانی سنگین بر دمشق، منافع کشورهایی نظیر عربستان سعودی، قطر و ترکیه از بحران سوریه، مواضع و رویکرد روسیه و چین در برابر بحران سوریه، کمک های بشردوستانه ایران و ایضا کمک های مستشاری در حوزه اجتماعی و سیاسی، تقسیم بندی گروه های معارض و تروریستی، لزوم عملکرد مدافعین حرم و جمع بندی وضعیت سوریه پس از بحران مورد بررسی قرار گرفته است.
بخش دوم کتاب پیش رو به تلاشهای دیپلماتیک و سفرهایی که در ارتباط با تحولات منطقه صورت گرفته، اختصاص دارد و بخش سوم هم نقش بی بدیل سردار سلیمانی در کنترل بحران سوریه و تأمین امنیت ایران و سایر کشورهای منطقه را روایت می کند.

1400/05/13
12:04:37
5.0 / 5
738
تگهای خبر: اجتماعی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ