نماینده بروجرد تشریح كرد

جزئیات افزایش حقوق و دستمزد در سال ۱۳۹۸

جزئیات افزایش حقوق و دستمزد در سال ۱۳۹۸

به گزارش پرسی بلاگ یك عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس به مردم وعده داد: خیالتان راحت باشد كه با افزایش حدود ۱۰ درصد حقوق و دستمزد، حقوقهای یك میلیون و ۲۵۰ هزار تومان حدود ۴۲ درصد، حقوق های كمتر از چهار میلیون تومان ۲۰ درصد، حقوقهای ۵ تا ۸ میلیون تومان حدود ۲۰ درصد، حقوق های بیشتر از ۱۰ میلیون تومان ۱۰ درصد و حقوق هیات های علمی با معافیتهایی كه در لایحه بودجه ۹۸ برای شان پیش بینی شد حدود ۱۵ درصد افزایش می یابد كه البته با محاسبه ۴۰۰ هزار تومان افزایشِ حقوقِ ثابت پیش بینی شده، درصدهای افزایش حقوق بیشتر از اینها می شود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به تبیین ابعاد مصوبه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی و تا ۱۰ درصدی حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان لشكری و كشوری در سال ۱۳۹۸ پرداخت.
نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطرنشان كرد: مطابق مواد ۲۹ و ۳۰ برنامه ششم توسعه، هماهنگی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان باید به نحوی صورت گیرد تا در مدت پنج سال فاصله حقوق ها بیشتر از ۲۰ درصد نباشد اما دولت در بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ چه گفته بود؟ در بند لایحه ۴۵۰۰ میلیارد تومان را برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان پیشنهاد داده بود و از جانب دیگر ۳۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزدها در نظر گرفته بود.
وی بیان كرد: در صورت تصویب این پیشنهادات دولت دریافتی فردی كه یك میلیون تومانی حقوق می گیرد، ۳۰۰ هزار تومان و دریافتی فردی كه ۱۵ میلیون تومان حقوق می گیرد، سه میلیون تومان بود یعنی اگر تا سال جاری اختلاف كف و سقف حقوق كاركنان و مدیران دولت ۱۳.۵ میلیون تومان بود بعد از تصویب این پیشنهاد به ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می رسید.
به قول عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس، تصویب پیشنهاد حقوق و دستمزد دولت را به منزله نقض مواد ۲۹ و ۳۰ برنامه ششم توسعه و افزایش شكاف طبقاطی دانست و اضافه كرد: مجلس برای پیشگیری از این مسئله دو عدد ۴۵۰۰ میلیارد تومان و ۳۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان را با هم جمع كرد سپس ۴۰۰ هزار تومان را به همه شاغلان و بازنشستگان لشكری و كشوری تخصیص داد و در عین حال دولت را مكلف كرد تا علاوه بر این عدد تا ۱۰ درصد حقوق و دستمزد شاغلان و بازنشستگان لشكری و كشوری را افزایش دهد.
گودرزی منبع مالی تامین افزایش تا ۱۰ درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان لشكری و كشوری را ۱۵.۵ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: طبق مصوبه مجلس، دولت مكلف است حقوق و دستمزد را تا ۱۰ درصد افزایش دهد و عدالت را رعایت كند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس به مردم وعده داد: خیالتان راحت باشد كه با افزایش حدود ۱۰ درصد حقوق و دستمزد، حقوقهای یك میلیون و ۲۵۰ هزار تومان حدود ۴۲ درصد، حقوق های كمتر از چهار میلیون تومان ۲۰ درصد، حقوق های ۵ تا ۸ میلیون تومان حدود ۲۰ درصد، حقوق های بیشتر از ۱۰ میلیون تومان ۱۰ درصد و حقوق هیات های علمی با معافیت هایی كه در لایحه بودجه ۹۸ برای شان پیش بینی شد حدود ۱۵ درصد افزایش می یابد كه البته با محاسبه ۴۰۰ هزار تومان افزایشِ حقوقِ ثابت پیش بینی شده، درصدهای افزایش حقوق بیشتر از اینها می شود.
گودرزی متذكر شد: شایسته نیست كارگری كه كمتر از ۱.۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارد و فردی كه ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد به صورت مساوی ۲۰ درصد افزایش حقوق داشته باشند. این مسئله خلاف عدالت است.
عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از عملكرد هیات رییسه مجلس در دیر اعلام وصول كردن لایحه اصلاح قانون انتخابات مجلس، اظهار داشت: لایحه دولت را كه جامع تر از طرح مجلس است را دیر اعلام وصول كردید تا طرح مجلس در دستوركار قرار گیرد در حالیكه این طرح اشكالات متعددی دارد كه یكی از آنها كاهش مشاركت عمومی در انتخابات مجلس است.1397/12/13
13:37:14
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ