در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تغییر نام برخی از معابر پایتخت

تغییر نام برخی از معابر پایتخت

پرسی بلاگ: اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورا با نامگذاری و تغییر نام برخی از معابر شهر تهران موافقت کردند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، در جریان سیصد و سومین جلسه شورای شهر تهران بررسی صورتجلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا حجت نظری عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: به پیشنهاد ارتش، قرار شد میدان شهیدان ارتش واقع در بزرگراه بسیح را به شهیدان پدافند ارتش تغییر بدهیم و خیابان شهیدان ارتش هم به شهیدان سرباز تغییر نمود. میدان جنگلبان هم بنا شد که بر روی میدان قائم واقع در منطقه ۱ قرار بگیرد، کوچک یکم در منطقه ۶ به نام صمد بهرنگی با حفظ شماره گذاری تغییر نام داده خواهد شد. همینطور کوچه سوم هم در خیابان حجاب به نام استاد مهدی آذریزدی با حفظ شماره گذاری نام گذاری خواهد شد.
وی ادامه داد: کوچه پنجم مجاور خیابان حجاب به نام استاد هوشنگ مرادی کرمانی، کوچه هفتم در خیابان حجاب به نام استاد جبار باغچه بان، کوچه آزیتا در بلوار میرداماد به نام استاد رضا سیدحسینی، خیابان آناهیتا واقع در منطقه ۲ محله سعادت آباد به نام مدیا کاشی گر، خیابان ارمغان غربی حدفاصل خیابان ماندلا تا خیابان ولیعصر به نام استاد نجف دریابندری، خیابان ارمغان شرقی به نام فهیمه راستکار، خیابان حمید واقع در منطقه ۱ به نام محمد زهرایی نامگذاری خواهد شد.
وی افزود: بلوار بی نام واقع در منطقه ۵ یه نام مهندس رحمان گلزار، کوچه ششم شرقی واقع در منطقه ۲۰ به نام استاد قاسم اکبری، خیابان شاهد در منطقه ۷ یه نام سردار شهید رمضانعلی صحرایی، گذر سعیدی در منطقه ۱۱ به نام شهید کریم دریاباری، کوچه شریعتی در منطقه ۱۸ به نام شهیدنصرت الله لک، کوچه گلستان در منطقه ۱۸ یه نام شهید محمد کریم ساریخانی، خیابان میلاد در منطقه ۳ به نام سردار شهید نادر مهدوی، خیابان گل ها در منطقه ۲ به نام شهید احمد تنگستانی نامگذاری خواهد شد.
بعد از آن با تغییر نام میدان ارتش در منطقه ۱۴ به شهیدان پدافند ارتش، میدان قائم منطقه یک به میدان جنگلبان، کوچه هایی به نام صمد بهرنگی، مهدی آذریزدی، هوشنگ مرادی کرمانی، جبار باغچه بان در حوالی خیابان حجاب و خیابان ارمغان غربی در منطقه ۳ به نام استاد نجف دریابندری و ارمغان شرقی به نام فهمیه راستکار، خیابان گل ها در منطقه ۲ به نام سردار احمد تنگستانی موافقت شد.
زهرا نژاد بهرام با تغییر نام ۲ خیابان (آزیتا و آناهیتا) مخالفت کرد و اضافه کرد: ما خانم هنرمند یا شهید نداشتیم؟
خلیل آبادی عضو دیگر شورای شهر اظهار داشت: آناهیتا اسم معبد است اگر زنان شورا از این بابت مکدر هستند عذرخواهی می نماییم و در جلسه بعدی جبران می نماییم.
نظری دیگر عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: اگر برای خانم های شورا این مسئله مهم و حیثیتی است لطفا پاسخ بدهند که چرا زمانی که ما نام بی بی مریم بختیاری را مطرح کردیم، رای نیاورد؟ پس بهتر است به جای این که بر روی اسم خانم ها تاکید کنید در شهرداری خانم های بیشتری را منصوب می کردید.
نژاد بهرام ضمن اشاره به تغییر نام خیابان رزمندگان به ایلام اظهار داشت: به نظر من این اسم حرمت خاصی دارد و نباید از نام رزمندگان خرج نماییم.
نظری در واکنش به صحبت نژادبهرام اظهار داشت: تمام ایلامی ها رزمنده هستند و رزمندگان هم به تنهایی ۶ فراوانی دارند.
منبع:

1400/03/30
18:19:28
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ