اعضای فهرست جمهور چطور انتخاب شدند؟

اعضای فهرست جمهور چطور انتخاب شدند؟

پرسی بلاگ: عضو شورای شهر تهران توضیحاتی را درباب تهیه فهرست انتخاباتی جبهه اصلاحات برای انتخابات شورای شهر ارائه نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در دیدار اعضای فهرست جمهور با آیت الله سید حسن خمینی که ظهر امروز در حسینه جماران برگزار شد، از مواضع و روشن گری یادگار امام و دفاع از مبانی نظام جمهوری اسلامی قدردانی کرد و اظهار داشت: وجهه تمایز جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی تاکید بر رای مردم بعنوان مشروعیت بخش نظام است. اصلاح طلبان نیز افتخار می کنند که همچنان بر موضع صیانت و تحکیم اندیشه سیاسی حضرت امام پایبند هستند و مردم را صاحب حق و صاحب انقلاب و میزان را رأی ملت می دانند.
وی با اعلان اینکه اصلاح طلبان در هر عرصه ای که امکان احقاق حق مردم فراهم باشد، انجام وظیفه خواهند کرد، اظهار داشت: امروز به همراه ۲۱ نفر از نامزدهای اصلاح طلب برای انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران به اینجا آمدیم. در این دوره و بر خلاف ادوار گذشته روش تنظیم فهرست برخاسته از اجرای سازمان رای گیری مقدماتی و نظرخواهی از بدنه اصلاحات انجام شد.
رسولی با اعلان اینکه از بین ۱۲ عضو شورای شهر پنجم تهران که برای انتخابات ثبت نام کرده بودند، شش نفر از طرف مجلس شورای اسلامی و شورای مرکزی نظارت رد صلاحیت شدند، اظهار داشت: با این وجود فهرست جمهور با حضور شش عضو شورای پنجم و ۱۵ نیروی جدید تدوین شد.
خزانه دار شورای شهر تهران درباره نحوه تهیه فهرست جمهور اظهار داشت: در مجموع برمبنای معیارها و شاخص هایی که از ماه ها قبل در جبهه اصلاحات تعیین شده بود ۹۵ نفر در این سامانه رای گیری مقدماتی اعلام داوطلبی کردند و سپس رای گیری از بدنه از میان این افراد برگزیده شد که به فهرست ۲۱ نفره فعلی ختم شد.
وی با اعلان اینکه متوسط سن اعضای فهرست جمهور ۴۳ سال است، اظهار داشت: در دوره پنجم ما شش نفر از خواهران را در فهرست امید داشتیم و این دوره یک سوم فهرست یعنی هفت نفر از خانم ها هستند. جوان ترین عضو این فهرست ۲۱ نفره ۳۰ ساله و مسن ترین ۵۸ سال سن دارد. به لحاظ تحصیلات نیز ۲۰ درصد دارای تحصیلات سطح کارشناسی، ۴۷ درصد فوق لیسانس و ۳۳ درصد دارای مدرک دکترا هستند. به عبارتی ۸۰ درصد این جمع دارای سطوح عالی تحصیلات تکمیلی هستند.
رسولی با اعلان اینکه جبهه اصلاحات با حدود ۷۲ ساعت تأخیر وارد عرصه تبلیغات انتخابات شوراهای شهر شد، اظهار داشت: از امروز نخستین تراکت های کوچک تبلیغات میدانی نیز طراحی و توزیع شد.
وی با اعلان اینکه جبهه اصلاحات از انتخابات های درحال اجرا فقط در دو انتخابات حضور دارد، اظهار داشت: به سبب این که در این دو انتخابات عملا امکان مشارکت برای جبهه اصلاحات ایران فراهم بوده است. در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی آقای علیرضا محجوب و در انتخابات شورای شهر نیز فهرست ۲۱ نفره اصلاح طلبان حضور دارند. در بقیه کلان شهرها هم با توجه به این که اختیار به خود جبهه اصلاحات استانها داده شده در بیشتر کلانشهرها و تعدادی از مراکز استانها فهرست های خوبی بسته شده است.
منبع:

1400/03/25
22:36:31
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: طراحی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ