كاهش تعداد موارد قطعی و كندی سیستم نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی

كاهش تعداد موارد قطعی و كندی سیستم نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: نسخه الکترونیک از پروژه های بسیار مهمی است که با وجود نداشتن نمود فیزیکی تاثیر ملموس و بسیار قابل توجهی بر زندگی مردم دارد و امیدواریم گام های نهایی این طرح مهم و حذف کامل کاغذ از فرایند نسخه نویسی و نسخه پیچی را برداریم.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه هفتگی پروژه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران حوزه های درمان و فناوری اطلاعات و ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران درمان تأمین اجتماعی استانها برگزار شد، اظهار نمود: از زمان توقف صدور دفترچه های کاغذی از اسفند ۹۹ تابحال اقدامات بسیار مهمی برای پیشبرد طرح نسخه الکترونیک انجام شده و کارها به درستی و در راه صحیح پیش رفته است.
سالاری افزد: افزایش سرعت و پایداری کامل سامانه نسخه الکترونیک مهم ترین برنامه در دست اجرای سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فنی و تکنیکی این طرح است و مبحث مهم دیگر هم اتصال سامانه نسخه الکترونیک با سایر دستگاه ها و در صدر آنها سامانه های وزارت بهداشت است که با جدیت تمام درحال اجرای آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه تعداد موارد قطعی و کندی سیستم نسخه الکترونیک از آغاز سالجاری تا کنون روند کاهشی مناسبی دارد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم آگاهی دقیق و اشراف حوزه های تخصصی نسبت به بروز اشکال در سامانه ها و توانایی واکنش بموقع برای رفع ایرادات احتمالی است که در این حوزه هم پیشرفت خوبی داشته ایم و پایداری سامانه طی هفته های اخیر به بیشتر از ۹۷ درصد رسیده است.
سالاری تاکید کرد: هدف نهایی ما پایداری کامل و افزایش سرعت سامانه است که با تمهیدات اتخاذ شده این هدف کاملا در دسترس می باشد و از تلاش پرارزش و توام با اراده مجموعه همکاران حوزه های درمان و فناوری اطلاعات تشکر می کنم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ادامه داد: در مراحل پایانی این کار بزرگ قرار داریم و بزودی باید به حذف کامل کاغذ برسیم و کارهای نهایی را باید برای تحقق این هدف انجام دهیم. با سایر دستگاهها نیر همکاری خوبی داریم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از همکاری بیمه مرکزی برای پیشبرد برنامه نسخه الکترونیک قدردانی کرد و اظهار داشت: اعمال تعهدات بیمه های تکمیلی در مراکز درمانی کار بسیار مهم و ارزشمندی است که با همکاری بیمه مرکزی انجام می شود و با این کار نیاز بیمه شدگان به عرضه اسناد کاغذی به بیمه های تکمیلی هم برطرف می شود.
سالاری همکاری وزارت بهداشت برای اتصال سامانه های بیمارستانی به سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی را در موفقیت این برنامه بسیار کلیدی ارزیابی کرد و اظهار داشت: با وزارت بهداشت جلسات و مذاکرات مختلف داریم و اراده خوبی برای پیشرفت کار وجود دارد و البته نیازمند همکاری بیشتر هستیم تا مراکز دانشگاهی به سرعت به سامانه نسخه الکترونیک متصل شوند.
وی نسخه الکترونیک را یکی از تکالیف مهم سازمان تأمین اجتماعی دانست و اظهار داشت: ما به استناد تکلیف قانونی خود تنها در شرایطی هزینه ها را پرداخت می نماییم که بیمارستانها به سامانه نسخه الکترونیک متصل شوند.
در این نشست برخی از مدیران حوزه های درمان و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.1400/03/23
22:43:12
5.0 / 5
970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ