راه اندازی كلینیك درمان سرپایی بیماران كرونائی در بیمارستان شهدای تجریش

راه اندازی كلینیك درمان سرپایی بیماران كرونائی در بیمارستان شهدای تجریش

پرسی بلاگ: کلینیک درمان سرپایی بیمارانی کرونائی، بخش مراقبت ویژه 2 و نخستین دستگاه سی تی اسکن پرتابل کشور در بیمارستان شهدای تجریش، روز گذشته راه اندازی شد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر جان بابایی - معاون درمان وزارت بهداشت، در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شهدای تجریش، اظهار نمود: به همت خیرین بخش هایی از این بیمارستان همچون آنژیوگرافی و تصویربرداری تجهیز و توسعه یافته و کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونائی نیز افتتاح شده است.
ایشان سپس با تاکید بر ضرورت راه اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونائی در این بیمارستان، اضافه کرد: بخش زیادی از بیماران کرونائی پایتخت در بیمارستان شهدای تجریش بستری هستند. از طرفی این کلینیک ۴۰ تختخوابی مختص بیماران کرونائی نیست و با کاهش آمار ابتلا، سایر بیمارانی که نیاز به دریافت خدمات سرپایی دارند می توانند از این کلینیک استفاده کنند.
جان بابایی اشاره کرد: کلینیک های مشابه در بیشتر بیمارستان هایی که زیر فشار بحران کرونا هستند، به راه افتاده است تا از این ظرفیت بهره مند شوند.

او در آخر با اشاره به اینکه از گذشته چالش تامین تخت بیمارستانی در کشور وجود داشته است، اظهار داشت: باوجود بحران کرونا، وزیر بهداشت با همکاری سایر مسئولان در تلاش است این مشکل تا حد زیادی مرتفع شود.
جان بابایی همین طور در حاشیه مراسم افتتاح، از بخش های اورژانس، آزمایشگاه مرکزی، رادیوتراپی و آنکولوژی، آنژیوگرافی، اورولوژی و نورولوژی نیز بازدید کرد.
بیمارستان شهدای تجریش، از نخستین بیمارستان های مجهز به کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی
همین طور دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این مراسم ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداری ۱۰ پروژه در بیمارستان شهدای تجریش، عنوان کرد: به سبب خیز چهارم بیماری کرونا، امور مربوط به راه اندازی این پروژه ها با قوت بیشتری دنبال شد و امروز شاهد افتتاح این بخش ها که برخی از آنها به بیماران کرونائی اختصاص دارد، هستیم.
وی افزود: بخش مراقبت ویژه ۲ (Mega ICU) بیمارستان شهدا در کنار سایر بخش های مراقبت ویژه این بیمارستان، آماده خدمت رسانی به بیماران کرونائی است. همین طور کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونائی که در مجاورت بیمارستان راه اندازی شده نیز واجد تمام تجهیزات درمانی است.
زالی اظهار داشت: با راه اندازی این کلینیک تعدادی تخت شناور به ناوگان تخت های بیمارستانی کشور افزوده خواهد شد و بخش های اصلی بیمارستان به بیماران بدحال تری تخصیص پیدا می کند.
بگفته دکتر زالی، بیمارستان شهدای تجریش از نخستین بیمارستان های پایتخت است که مبادرت به راه اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونائی کرده است.
در ادامه فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران، از بستری هزار و ۱۵۰ بیمار کرونائی جدید در بخش عادی و ۱۵۷ بیمار در بخش مراقبت ویژه طی ۲۴ ساعت گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: در مجموع تعداد ۸هزار و ۵۵۰ بیمار در بخش عادی و ۲ هزار و ۱۰۰ بیمار در بخش مراقبت ویژه بیمارستان های پایتخت بستری هستند.
زالی با اشاره به افزایش نرخ ترخیص بیماران کرونائی نسبت به هفته گذشته، اظهار نمود: طی شبانه روز گذشته بیش از ۱۶ هزار مورد مراجعه سرپایی به مراکز بهداشت و درمان استان تهران صورت گرفته که بر این اساس انتظار می رود شاهد افزایش آمار بستری در هفته آتی باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستگاه CBCT (سی تی اسکن پرتابل) به سبب قابل حمل بودن، خیلی از چالش های تصویربرداری برای بیماران کرونائی، بیماران سنگین وزن و بیماران بخش دندانپزشکی را مرتفع خواهد کرد، این دستگاه نخستین دستگاه مورد استفاده از این دست، در کشور است.
کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونائی نیز بمنظور کاهش بار بستری بیمارستان ها، راه اندازی می شود تا بیماران بعد از مراجعه و انجام آزمایش های اولیه، در صورت عدم نیاز به بستری، داروی لازم را دریافت نمایند و به منزل برگردند.
منبع:

1400/02/01
21:43:00
5.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ