آخرین وضعیت پرونده درگیری نماینده مجلس با سرباز

آخرین وضعیت پرونده درگیری نماینده مجلس با سرباز

پرسی بلاگ: با گذشت بیش از یک ماه از درگیری یک نماینده مجلس با سرباز پلیس راهور که برسر اصرار برای ورود غیرمجاز به خط ویژه رخ داد، پیگیری ها حکایت از پابرجا بودن شکایت از این نماینده و انتظار برای صدور حکم قضایی دارد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اوایل بهمن ماه امسال بود که خبر درگیری با یک سرباز نیروی انتظامی در فضای رسانه ای کشور انتشار یافته و بلافاصله افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار داد، چونکه در طرف دیگر درگیری نه افرادی که معمولا به ذهن می آید، بلکه این دفعه یک نماینده مجلس شورای اسلامی بر سر ورود غیرقانونی به خط ویژه اتوبوس با سرباز پلیس راهور درگیر شده و بگفته این سرباز یک سیلی نیز به گوش او نواخته بود.
موضوع به سرعت و در ابعاد وسیعی منتشرشده و گرچه در ابتدا علی اصغر عنابستانی که از سبزوار وارد مجلس شده موضوع را تکذیب نمود، اما حمایت فرمانده ناجا، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و... از سرباز مذکور حاکی از آن بود که اصل ماجرا با آنچه که این عضو مجلس شورای اسلامی عنوان کرده متفاوت است.
انتشار ویدیویی از صحنه درگیری این مساله و اظهارات این نماینده مجلس بار دیگر با واکنش افکارعمومی مواجه گردید و سرانجام عنابستانی با انتشار ویدیویی مبادرت به عذرخواهی «بابت تمام کارهای کرده و نکرده» کند.
با انتشار این ویدیو تا حدی از حجم اظهارات بعدی مسئولان کاسته و این قول داده شد که پرونده این اقدام در محاکم قضایی پیگیری شود. با گذشت حدود یک ماه از ویدیوی عذرخواهی علی اصغر عنابستانی، ایسنا آخرین وضعیت این پرونده را از دو مقام مسئول پیگیری کرده است.

پیگیری ادامه دارد سردار حسین ذوالفقاری، معاون انتظامی وزیر کشور در گفت و گو با ایسنا درباره این مساله اظهار داشت: این مساله بین نیروی انتظامی، مجلس و قوه قضاییه است. ما هم درجلسه ای موضوع را مطرح کردیم و با توجه به این که دستگاه قضا و مجلس و ناجا موضوع را پیگیری می کنند، دیگر ما در وزارت کشور ورود جداگانه ای به مساله نداشتم.
او با اشاره به برگزاری جلسه ای در این خصوص اظهار داشت: در این نشست بنا شد موضوع دقیقا بررسی شود و برمبنای آنچه که در صحنه اتفاق افتاده دستگاه قضایی حکم را صادرکند.
ذوالفقاری اضافه کرد: در همین جلسه مذکور فرمانده محترم ناجا و مجلس موضوع را پیگیری کردند و بناشد گزارشی تهیه شود و در نهایت تصمیم گیری با سیستم قضایی است.
شکایت از نماینده خاطی پا برجاست سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا نیز در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده درگیری علی اصغر عنابستانی با سرباز پلیس راهور اظهار داشت: این مساله الان ازطریق مقام قضایی دنبال می شود. ایشان یکبار دعوت شدند و موضوعات هم آنجا عنوان شد.
هادیانفر با تاکید بر اینکه مقام قضایی همچنان پیگیر این مساله است، اظهار داشت: ملاقات ها و جلسه های بعدی و... نیز صورت خواهد گرفت و ما منتظر اقدامات قضایی هستیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره اینکه آیا پلیس شکایت خودرا در این خصوص پس گرفته است یا خیر اظهار داشت: شکایت ما همچنان پا برجاست و دستگاه قضایی در حال رسیدگی به آنست.
ارجاع موضوع به دستگاه قضایی و انتظار برای صدور رای از طرف این قوه، نه فقط مطالبه دو مقام مسئول، بلکه مطالبه جدی افکار عمومی نیز شمرده می شود. شاید اگر قبل از این و در ماجرای درگیری با یک سرباز پلیس در فرودگاه مهرآباد و مواردی مشابهی از این دست، قاطعیت بیشتری در برخورد با عاملان انجام شده و موضوع به یک دیده بوسی و عذرخواهی ختم نمی شد، امروز شاهد تکرار این نوع اتفاق نبودیم.
منبع:

1399/12/18
11:15:09
0.0 / 5
1063
تگهای خبر: پلیس , سیستم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ