در جلسه امروز شورا تصویب شد؛

افزایش ۲۵ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیك برای سال آینده

افزایش ۲۵ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیك برای سال آینده

پرسی بلاگ: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء افزایش 25 درصدی نرخ عوارض طرح ترافیک و افزایش 50 درصدی نرخ عوارض ساختمانی را به تصویب رساندند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصت و هشتمین جلسه این شورا بررسی نرخ عوارض طرح ترافیک و عوارض ساختمانی را برای سال آینده در دستور کار داشتند که در همین راستا محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: نرخ پایه عوارض برای سال آینده از طرف شهرداری ۲۰ درصد در نظر گرفته شده بود که کمیسیون های تخصصی این نرخ را به ۲۵ درصد زیاد کردند. بر این اساس نرخ پایه عوارض از ۲۸ هزار و ۸۰۰ به ۳۵ هزار تومان افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: افزایش بهای خدمات صدور مجوز تردد نیز از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد. در آخر ماده های این لایحه اضافه شده است که تبصره های این لایحه مطابق با تصویب سال ۹۹ و اصلاحات بعدی به قوت خود باقی است. در این لایحه، مصوبه شماره ۵۶ شورای ترافیک که برمبنای آن، ورود کامیون های حمل سوخت و آرد رایگان بوده است، همچنان رایگان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه در این لایحه ۴۰ درصد به امر نوسازی حمل و نقل عمومی اختصاص داده شده است اضافه کرد: این رقم هر ساله در نظر گرفته می شد اما از طرف شهرداری به سازمان حمل و نقل عمومی اختصاص نمی یافت که در لایحه امسال، سهم ۴۰ درصد از محل عوارض طرح ترافیک، بطور مستقیم به حساب سازمان حمل و نقل واریز می شود.
در ادامه این جلسه، احمد مسجدجامعی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با افزایش نرخ محدوده طرح ترافیک اظهار داشت: لازم اســـت ما از همان نخست بودجه را درست تدوین می کردیم نه اینکه برای تحقق آن باردیگر از لحاظ اقتصادی به مردم فشار بیاوریم. برخی ها به دنبال تحقق بودجه هستند، اما اینکه بودجه محقق نمی گردد مشکل مردم نیست.
وی ادامه داد: باید بگویم که ما در حال آب بستن در بودجه هستیم. شهرداری پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی عوارض را عرضه کرده، اما سوال اینجاست که چگونه به ۲۵ درصد رسیدیم؟ پس خواهان بازگشت درصد مبلغ عوارض به لایحه شهرداری یعنی همان ۲۰ درصد هستم.
سید حسن رسولی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در موافقت با این لایحه اظهار داشت: تورم نقطه به نقطه ای امسال ۳۸.۵ درصد بوده و برای سال آتی پیش بینی ۴۰ درصد تورم نقطه به نقطه می شود و این درحالی است که هزینه اداره شهر بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته و درآمدهای شهرداری نیز هنوز به ۷۰ درصد نرسیده است. دولت نیز از پرداخت حقوق شهرداری جلوگیری می کند و سهم شهرداری از محل ماده ۲۳ قانون راهنمایی و رانندگی که مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان می شود را گروگان گرفته است. دولت در لایحه بودجه سال آینده برای کل مترو ۶۴ میلیارد تومان اعتبار گذاشته و این در حالیست که ساخت هر یک کیلومتر نیازمند هزار میلیارد تومان است.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۹ رای موافق با افزایش ۲۵ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیک برای سال آینده موافقت کردند و همین طور افزایش ۵۰ درصدی نرخ عوارض ساختمانی برای سال آینده نیز به تصویب اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.
منبع:

1399/11/12
14:20:39
0.0 / 5
1148
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ