اعلام مستمری سال 1400 بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر

اعلام مستمری سال 1400 بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر

به گزارش پرسی بلاگ معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اظهار داشت: بالاترین سطح درآمدی برای بیمه شدگان این صندوق در سال آینده یک میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است.


به گارش ایسنا، علی اخوان بهبهانی، در دیدار با امام جمعه شهر یزدگفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ به صورت اختصاصی برای کشاورزان و روستاییان تشکیل شده است.
اخوان که برای ارائه گزارشی از این صندوق به دیدار آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان رفته بود، اضافه کرد: افرادی که عضو این صندوق می شوند با پرداخت حق بیمه مختصری که دو برابر سهم فرد را دولت پرداخت می کند، بعد از طی زمان قانونی از مزایای مستمری بگیری و بازنشستگی برخوردار می شوند.
وی افزود: اگر بیمه شده فوت کند یا از کار افتاده شود، مزایای بیمه به بازماندگان بیمه شده تعلق می گیرد.
اخوان بهبهانی، اشاره کرد: هشت سطح درآمدی برای این صندوق در نظر گرفته شده است که متقاضی یک سطح را انتخاب می کند. سپس برمبنای همان مبنا، حق بیمه را پرداخت و از مزایای مستمری و بازنشستگی برخوردار می شود.
معاون صندوق بیمه اجتماعی اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۰ سطح هشت درآمدی در صندوق روستاییان یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده که اگر فردی ۳۰ سال حق بیمه را پرداخت کرده باشد، از این مستمری برخوردار می شود. اگر هم سنوات پرداخت بیمه کمتر باشد، با یک ضریبی به تناسب پرداخت حق بیمه این مستمری کمتر می شود.
وی افزود: در استان یزد حدود ۲۶ هزار نفر عضو صندوق بیمه روستایی هستند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر به صورت دائم بیمه پردازی می کنند. ۳ هزار و ۷۰۰ نفر نیز ازمزایای مستمری بازنشستگی برخوردار شده اند.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اخوان بهبهانی در آخر اظهار داشت: در کل کشور حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفرعضو صندوق بیمه روستاییان شده اند که از بین آنها ۱۲۰ هزار نفر مستمری بگیر و یک میلیون و 200 هزار نفر به صورت فعال مشغول بیمه پردازی هستند.
منبع:

1399/11/11
22:01:15
0.0 / 5
1040
تگهای خبر: اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ